Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Odpověď ministra kultury ČR předsedovi SKIPuVáclav Jehlička

ministr kultury

V Praze dne 28. února 2008
Č.j. 1711/08
Vážený pane předsedo,

děkuji Vám i Vašim kolegyním ze Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR za informace, doplňující či vysvětlující určité skutečnosti obsažené v otevřeném dopise doc. PhDr. Kotalíka, CSc. a dalších signatářů nazvaném „Národní knihovna a Klementinum".
Na prvním místě považuji za nutné zdůraznit, za jak závažnou otázku považuji přípravu výstavby Národní knihovny České republiky a rekonstrukci jejího stávajícího sídla v Klementinu, o čemž jsem rovněž informoval doc. dr. Jiřího Kotalíka, CSc. Ministerstvo kultury, respektive vláda ČR se snažila zajistit nové podmínky, odpovídající moderním službám a měnícím se potřebám uživatelů Národní knihovny ČR, cíleně od roku 2000, jak je Vám samozřejmě známo z příslušných usnesení vlády ČR i z Koncepce rozvoje knihoven na léta 2004 - 2010, přijaté usnesením vlády č. 679 ze dne 7. července 2004, v níž je realizace výstavby a rekonstrukce objektu Národní knihovny ČR uvedena jako jeden z jejích cílů.
K Vámi uváděným skutečnostem bych rád sdělil, že jsem si samozřejmě vědom toho, že Národní knihovna České republiky má podstatně širší funkce než doplňovat službami fakultní univerzitní knihovny. Nemohu též souhlasit s tvrzením signatářů zmíněného dopisu, že národní konzervační fond je z 80% archivem literárního braku a ponechávám hodnocení současné knižní produkce na odbornících z dané oblasti.
Vážený pane předsedo, vážím si práce odborníků Národní knihovny České republiky, kteří rozvíjejí služby pro celý systém více než 6 000 knihoven České republiky, i těch, kteří reprezentují české knihovnictví v projektech významných i v evropském kontextu a doufám, že se pro ně a zejména pro uživatele Národní knihovny České republiky podaří v dohledné době optimálně vyřešit současnou nevyhovující prostorovou situaci.

S pozdravem
Václav Jehlička
Autor: Jiří Horský, 01.09.08 01:30
Návštěvnost: 6113 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.