Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Wright Neznámý

LA jsem měl tolik času (částečně díky architektu a urbanistovi Mohammed Al-Amir Al-Sayed Awad Attovi, který naboural do severní věže WTC), že kromě Wrightových klasik jsem si také mohl prohlédnout stavby, které v průvodcích nejsou, a jejich obyvatelé se nemusí obávat neodbytných turistů toužících po prohlídce domu.

Evans House, 12036 Benmore Terrace, 1936
Méně ornamentu než většina Wrightovy tvorby.

Oboler Gatehouse, 32436 Mulholland Drive, 1940
Úžasný hlavní dům "Orlí pero" zůstal nepostaven. Z cesty je možné vidět domek hned za branou a vzadu malý vejminek ze dřeva a kamene, který byl v roce 1944 a 1946 rozšířen. Prvky, které zde Wright použil jsou nebo byly vidět i na projektech Sturgis House (1939) v západní části LA a Pauson House v Paradise Valley severně od Phoenixu (1940 vyhořel). Dům byl v roce 1977 těžce poškozen požárem.

Otto Bollman House, 2200 Broadview Terrace, 1922
Architektonický expresionismus ve své velikosti. Už samotná přístupová cesta je dramatická dosti. Tento omítnutý dřevěný dům s pyramidovou střechou pokryt texturou horizontálních a vertikálních desek, jež byly časem odstraněny, ale idea z tohoto nezestárnuvšího zahradního domu viditelná jest. (gramatika volena záměrně)

Samuel House, 579 N. Bundy Drive, 1934
Celý projekt je nově koncipován kutilem typu Přemka Podlahy. Samotná stavba byla naštěstí uchráněna a je možné za vrstvami pergol a popínavých rostlin číst Wrightův rukopis.
Evans House Oboler Gatehouse Otto Bollman House Samuel House
Autor: Petr Šmídek, 01.12.02 11:25
Návštěvnost: 7521 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.