Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Urychlená doba

Žijeme v uspěchané době. Kdysi katedrály vznikaly po několik generací architektů. Da Sandalo strávil celých sedm let stavěním podrobného modelu chrámu svatého Petra v Římě, protože věděl, že tak rozsáhlé dílo nemůže být za jedinou generaci postaveno a chtěl předat svoje představy co nejvěrněji následujícím stavitelům. Jak víme Sv. Petra nakonec zrealizoval nakonec někdo úplně jiný.
Dnes jsou naši kolegové z Číny schopni díky počítačům vyprodukovat v týmu tří lidí a tří maců projektovou dokumentaci k 40-ti patrovému domu do deseti dnů. Jedná se o urychlení, na které není lidstvo většinou připraveno. Je to jakoby se děti začaly ženám rodit již po devíti týdnech.
Tomuto trendu se plně přizpůsobila i média referující o architektuře. Dokonce zašla ještě dál. Pole odborných časopisů je přeplněné. Po snaze vyniknout a být ten nejsoučasnější, objevují se recenze na polotovary a stavby, které mají ještě dlouhou cestu ke kolaudaci. Na fotografiích chybí zeleň a budoucí zařízení interiérů, které některým architektům dokonce překáží a brání vychutnat si sílu prostorou. Naopak co na fotografiích nechybí, jsou lešení, bednění, suť a jiné formy.
Pozadu nemůže pochopitelně zůstat ani ArchiWeb a přispívá bezprecedentními fotografiemi světových stavenišť.
Fünf Höfe, Mnichov Dětská klinika, Drážďany James H. Clark Center, Stanford, CA, USA Walt Disney Concert Hall, LA, USA Cathedral of our Lady, LA, USA Seattle Public Library, USA Holandská ambasáda, Berlín
Autor: Petr Šmídek, 06.06.02 11:05
Návštěvnost: 7373 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.