Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektonické školství - Aleš Student
Městská knihovna Ostrava, 16. 6. 2006
Organizátoři: Era 21 a Centrum nové architektury (CNA)

Ing. arch. Aleš Student
Studoval obor architektury na FS VUT v Brně. Od roku 2002 působí na Fakultě stavební VŠB - Technické univerzity Ostrava jako vedoucí oddělení architektury.
Kolik potřebujeme architektonických škol?

Aleš Student: Obávat se vyššího počtu škol je podle mě zbytečné, protože konkurenční prostředí může architektuře jen prospět.

Aleš Student: Celá diskuse, si myslím, je zatížena antagonismem mezi architektem a inženýrem pozemního stavitelství. Je to zátěž zbytečná, protože do budoucna by to mělo být úplně jedno. Nemyslím si, že když stavbyvedoucí bude architekt, že je to ztracené vzdělání. A co se týče výuky na školách, myslím si totéž, co říkal pan Přikryl: geniální architekt bude geniální i navzdory škole.

Jaký učitel, takový žák?

Aleš Student: V Ostravě jsme na začátku toho, aby něco nového vzniklo. Nemáme pochopitelně zázemí pro to, abychom mohli studenty zcela kvalitně provést celým studiem. Je jasné, že nějakou dobu budeme závislí na pedagozích, kteří jsou už etablovaní na jiných vysokých školách. Snažíme se dostat na školu kvalitní lidi z praxe a částečně se nám to povedlo. Nikdo si nemůže myslet, že se v Ostravě hned objeví erudovaní docenti a profesoři. My musíme jít postupnými kroky a za úspěch beru to, že se nám podařilo přemluvit Josefa Kiszku, aby se zapojil do výuky.

Pedagog a systém

Aleš Student: My jsme v Ostravě zavedli v rámci programu ISO zpětnou vazbu v podobě internetové aplikace, prostřednictvím které mají studenti možnost se vyjadřovat k jednotlivým vyučujícím nebo k podobě výuky.

fotografie: Petra Koryčánková
Autor: Rostislav Koryčánek, 24.09.06 23:20
Návštěvnost: 11773 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.