Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejvhodnější místo pro novou budovu magistrátu je Na KnížecíPraha - Nejvhodnější lokalitou pro vybudování nového sídla pražského magistrátu je pozemek na Knížecí v Praze 5 na místě nynějšího autobusového terminálu. Vyplývá to z analýzy posouzení lokalit pro nové umístění magistrátu, kterou dnes schválili pražští radní. Zda bude město novou radnici stavět, ale zatím není rozhodnuto. Analýzu si Praha nechala vypracovat s ohledem na konec nájmu Škodova paláce v roce 2028. Autorem analýzy je Institut plánování a rozvoje (IPR).


Odborníci hodnotili několik lokalit, u kterých lze uvažovat o umístění nové radnice. Na základě tohoto hodnocení vyšla příznivost pro umístění magistrátu v tomto pořadí: Na Knížecí, Florenc, Elektrické podniky a Palác Kultury (nyní Kongresové centrum Praha), píše se v analýze.

V případě Florence a Elektrických podniků v Holešovicích je největší překážkou pro stavbu nedostatečná podlažní plocha budov. Budovu Kongresového centra IPR vyřadil mimo jiné proto, že by bylo nutné provést nákladnou a rozsáhlou rekonstrukci, při které by budova byla předělána na administrativní prostory.

"Jako nejvýhodnější se tedy jeví lokalita Na Knížecí, která velmi dobře splňuje zadané podmínky... Veřejná budova na tomto místě by rovněž mohla spoluutvářet kvalitní veřejné prostranství a přispět k vytvoření nové identity městské čtvrti," píše se v analýze.

Případná výstavba magistrátu Na Knížecí by tak "šla ruku v ruce" s rozsáhlým developerským záměrem firmy Sekyra Group, která chce na místě smíchovského nákladového nádraží vytvořit nové centrum Smíchova. Na ploše kolem 210.000 metrů čtverečních vzniknou kancelářské, obchodní a rezidenční budovy, několik veřejných náměstí a školy. Nynější autobusové nádraží by se mělo v budoucnu posunout směrem ke Smíchovskému nádraží.

Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) město v tuto chvíli neuvažuje, že by koupilo od firmy Copa Retail Škodův palác. "Koupě paláce nepřichází v úvahu, protože už nyní víme, že ta budova je nedostačující pro potřeby úřadu," řekla Krnáčová. Kromě nové budovy pak bude Praha řešit využití budovy na Mariánském náměstí. "Náklady na provoz jsou vysoké a kvalita prostředí nízká, takže to budeme řešit," řekla.

Pražští úředníci nyní sídlí na několika místech. Velká část jich je ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Tato budova však nepatří městu, to ji má pouze pronajatu do roku 2028. Město v minulosti kvůli údajně předraženému nájemnému podalo na majitele, firmu Copa Retail, dvě žaloby, u soudu ale neuspělo.
Autor: ČTK, 26.08.16 15:25
Návštěvnost: 1901 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Magistrát Vích 27.08.16 01:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.