Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
V Ostrově v září začne výstavba atletického areálu

Ostrov (Karlovarsko) - V Ostrově na Karlovarsku začne v září výstavba atletického areálu za 39 milionů korun. Areál s vlastním zázemím, 333 metrů dlouhou běžeckou dráhou i vybavením na další atletické disciplíny má sloužit především pro soutěže mládeže. Přístupný ale bude i široké veřejnosti, řekl ČTK starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Vítězem veřejné zakázky na výstavbu atletického areálu u základní školy Masarykova se stala firma Algon za částku 39,3 milionu korun. Touto soutěží jsme oproti rozpočtu z projektové dokumentace ušetřili asi sedm milionů korun. Stavba by měla začít v září letošního roku a měla by být dokončena v dubnu 2017," řekl Čekan.

Město na stavbu požádalo o dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, v prvním kole ale neuspělo. Pokud bude projekt vybrán ve druhém kole, mohlo by město na stavbu získat příspěvek 15 milionů korun. "Pokud bychom uspěli, příští rok bychom si podali další žádost o dotaci na druhou etapu stavby areálu, která zahrnuje výstavbu fotbalového hřiště," uvedl Čekan.

V první etapě by měly vzniknout šatny, sociální zařízení, zastřešená tribuna a parkoviště. Samotný atletický ovál bude disponovat 333 metrů dlouhou běžeckou šestidráhou s umělým povrchem, vybavenou zařízením pro elektronické starty a cílovou kamerou. Součástí areálu bude také vybavení pro technické disciplíny a víceúčelové hřiště.

Areál bude spravovat Tělovýchovná jednota Ostrov při Městském domě dětí a mládeže. Využívat ho budou především žáci základních škol a také dvou ostrovských středních škol. "Atletický areál by měl sloužit především pro různé školní olympiády a další akce mládeže. Vhodný je i pro pořádání mládežnických mistrovských soutěží. Přístupný bude ale i široké veřejnosti," řekl Čekan.

Atletický areál bude ve městě se 17.500 obyvateli jednou z velkých investic. Celkově letos Ostrov bude investovat kolem 100 milionu z celkového rozpočtu 382 milionů korun.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 24.08.16 08:30
Návštěvnost: 1636 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.