Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Roudnice hledá firmu, která opraví sladovnu barokního pivovaru

Roudnice nad Labem (Litoměřicko) - Roudnice nad Labem chce zpřístupnit barokní sladovnu místního bývalého pivovaru. Hledá nyní stavební firmu, která prostor opraví. Sladovna by měla sloužit k pořádání koncertů či výstav, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Klára Kolorosová.

"Prvním krokem, který schválili roudničtí zastupitelé, je vyklizení prostoru sladovny a následně sklepů. Provedena bude též kontrola fungujících odvodňovacích kanálů pod pivovarem,"
uvedl k současnému stavu objektu člen komise pro záchranu pivovaru Ondřej Krajník.

Kromě úpravy sladovny musí vybraná stavební firma zajistit také pivovarský komín, kterému hrozí zřícení. Ve sladovně by se mohly konat různé kulturní akce. Ta první by se podle mluvčí mohla uskutečnit v září.

Vlastníkem barokního pivovaru se město znovu stalo na jaře 2012, kdy jej odkoupilo od amerického investora. Chráněnou památku od Roudnice získal v roce 1996, z plánů na její využití ale sešlo a areál chátral. "O budoucím využití budovy má komise pro jeho záchranu jasno. Základem by měl být nový multifunkční kulturní sál pro zhruba 400 návštěvníků, který nyní v Roudnici nad Labem zoufale chybí," uvedla mluvčí.

Pivovar v 90. letech 17. století budoval italský stavitel Antonio Porta. Od 60. let minulého století, kdy ukončila provoz tamní sodovkárna, je areál opuštěný.
Autor: ČTK, 14.07.16 10:05
Návštěvnost: 978 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.