Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Altwasser (Na cestě domů) - pozvánka na vernisáž v GAB

Galerie Architektury Brno uvádí architektonickou prezentaci projektů vertikálního ateliéru Jana Mléčky a jeho studentů Fakulty architektury VUT v Brně pod názvem

ALTWASSER (NA CESTĚ DOMŮ)

Výstava zkoumá pohraničí republiky jako krajinu s přerušenou kontinuitou lidských vztahů, pozastaveným rozvojem a nastiňuje potenciál její přeměny v prosperující území. Je tento návod ukrytý v stoletími prověřené zkušenosti?

V rámci Sudet se archetypálně vyskytuje několik krajinných aspektů. Přesouváme se na území vojenského újezdu Libavá, který svojí diverzitou dává příležitost s nimi pracovat. Poddolované území, vysídlené oblasti, stopa vzdělanosti a kultury, přírodní specifika. Projekt nabízí 20 vzájemně závislých řešení, které svojí rozmanitou mírkou řeší území od úrovně krajiny až po úroveň obydlí. Cílem projektu je najít vhodné řešení na dosídlení a obnovení krajiny na Libavé, které se dají aplikovat na území celých Sudet ale i v celé Evropě. Libavá je demo verze znovu osídlení krajiny Sudet.

Autorský tým: Andrej Drgala, Michaela Domiňáková,  Adam Hudec, Lukáš Karaba, Natálie Karásková, Roman Kekel, Adéla Kyselová, Tatiana Kobyliaková, Lenka Levíčková, Jan Mléčka, Mária Mušková, Alena Nekolná, Jan Schleider, Marek Svoboda, Petra Šebová, Krystína Uhrová, Martin Valíček, Hana Valíčková, Jan Urbášek, Paulína Závacká, Tereza Zvolská, Ondřej Žvak

Kurátoři výstavy: Garbiel Kurtis, Martin Enev

Projekt byl podpořen z grantu Nadace české architektury. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Výstava bude zahájena ve čtvrtek  16. června 2016 v 19:00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno a bude otevřena denně od 10. do 18. hodin do 10. července 2016.

Více informací >
Zdroj: Gabriel Kurtis, Galerie Architektury Brno
Vložil: Petr Šmídek, 14.06.16 08:00
Návštěvnost: 1304 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.