Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Lesy ČR chtějí na své sídlo v červenci vyhlásit soutěž architektů

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) by chtěl v červenci vyhlásit architektonickou soutěž na návrh dřevěného sídla podniku v Hradci Králové. Soutěž bude mít dvě kola a její podmínky dnes schválila mezinárodní porota. Stavba by mohla být hotová v roce 2020. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Cenu stavby podnik dříve odhadl na přibližně čtvrt miliardy korun. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi, podnik ročně vykazuje zisk v miliardách korun.

Administrativní centrum by podle představ Lesů ČR mělo být příkladnou ukázkou využití dřeva ve stavebnictví a současně vhodnou propagací dřeva jako trvale udržitelné suroviny. Projekt by měl vynikat i nízkou spotřebou energie, měl by využívat všechny obnovitelné zdroje energie. V Česku podle Lesů ČR obdobný administrativní objekt ze dřeva pro asi 200 pracovníků dosud nestojí.

"Poté, co schválí podmínky Česká komora architektů, můžeme soutěž o návrh vyhlásit. Předpokládáme, že to bude v červenci. Očekáváme velký zájem tuzemských i zahraničních architektů," uvedl generální ředitel LČR Daniel Szórád, který je i místopředsedou poroty. Předsedkyní poroty byla zvolena dánská architektka Dorte Mandrup-Poulsenová, členem poroty je také hradecký primátor Zdeněk Fink.

Nové dřevěné sídlo má nahradit současnou nevyhovující budovu z panelů ze 70. let minulého století. Objekt, který byl v minulosti sídlem Východočeských státních lesů, je podle LČR staticky nestabilní, není zateplený, nemá vzduchotechniku a většina kanceláří již dnešním standardům nevyhovuje.

Spolu se stavbou dřevěného sídla a zvažovanou rekonstrukcí jedné z novějších budov v areálu Lesů ČR ve čtvrti Nový Hradec Králové je součástí projektu také stavba parkoviště a veřejného parku. Porota bude posuzovat ekonomické i energetické hledisko stavby.

Výsledky prvního kola soutěže by měla porota vyhlásit letos v říjnu. Do druhého kola postoupí pět návrhů. Tři nejlepší by měla porota zveřejnit v únoru 2017 a následně začít jednat s vítězem soutěže. Poté by LČR vypsaly další soutěž na projekt a dodavatele stavby a začaly pracovat na územním řízení a stavebním povolení. Pokud by vše šlo podle plánu, stavba by mohla začít v polovině roku 2019 a v následujícím roce by mohla být hotová.

Lesy ČR v Hradci Králové sídlí od svého vzniku 1. ledna 1992.
Autor: ČTK, 09.06.16 08:25
Návštěvnost: 1457 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.