Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do finále o logo Přerova se dostala pětice nejlepších návrhů

Přerov - Odborná porota vybrala pět nejlepších návrhů na logo města Přerov. Autoři jich do veřejné soutěže přihlásili téměř 200. Konečné slovo při rozhodování o nejlepším jednotném vizuálním stylu budou mít radní, zapojit se do hlasování ale mohou v těchto dnech i obyvatelé Přerova, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Radnice již dříve odhadla náklady na změnu vizuálního stylu na půl milionu korun.

Do soutěže přišlo 197 návrhů, do užšího výběru vybrali odborníci 21 z nich. Do druhého kola postoupilo pět nejúspěšnějších, které jejich autorky rozpracovaly podle podmínek poroty. "Soutěž byla v prvním kole anonymní a je zajímavé, že do druhého kola postoupily pouze návrhy grafiček," uvedl radní města Jan Horký (Společně pro Přerov).

Rozpracované návrhy nedávno znovu posoudila porota a vybrala vítězný návrh, který doporučila radě města ke schválení. Radní však mohou vybrat kterýkoli z pěti finálových návrhů, doplnil Horký.

V návrzích grafiček se objevují symboly města, jako jsou věže, symbol zubra nebo vlny Bečvy, která Přerovem protéká. Radní budou o návrhu hlasovat příští týden ve čtvrtek. Navrhované vizuální styly si již nyní mohou prohlédnout lidé na stránkách radnice a také o nich hlasovat. Vyjádřit mohou lidé až do konce tohoto týdne, návrhy jsou k vidění také ve výstavní síni Pasáž v Kratochvílově ulici.

Hledání loga je součástí jednotného vizuálního stylu, který Přerov bude mít poprvé ve své historii. Autor vítězného návrhu obdrží 100.000 korun, soutěžící na druhém místě dostane 40.000 korun a třetí nejúspěšnější účastník 30.000 korun. S vítězem bude sepsána smlouva na vytvoření kompletního grafického manuálu, který přijde asi na 200.000 korun.

Logo používá řada měst v Olomouckém kraji. Podobnou soutěž naposledy vyhlásila prostějovská radnice, hledání vizuálního stylu zde však skončilo neúspěchem. Lidé do veřejné soutěže poslali 204 návrhů, do závěrečného kola jich postoupilo pět, avšak ani jeden se radním nezamlouval, a město proto soutěž zrušilo. Poté oslovilo grafičku Věru Marešovou, která už vytvořila logo a vizuální styl pro Brno. Licenční smlouvu s ní však nakonec město neuzavřelo.

Autor: ČTK, 27.04.16 21:50
Návštěvnost: 1817 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.