Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Překonejme bariéry
Překonejme bariéry

Dnes, 19. listopadu 2014 začíná na Fakultě architektury ČVUT v Praze 12. ročník zážitkového semináře Překonejme bariéry. Projekt má za cíl ukázat, že navrhování staveb přirozeně vstřícných ke všem skupinám uživatelů není „zbytečným a nevítaným problémem“, ale samozřejmou a zajímavou výzvou.

Akci pořádá FA ČVUT v Praze ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů a Sjednocenou organizací nevidomých a bude probíhat ve dnech 19. – 20. listopadu 2014 ve dvoraně Nové budovy ČVUT, Thákurova 9, Praha 6, Dejvice od 9.00 do 16.00 hodin.

Minulý ročník, foto: Pavel Lupač

Motivací projektu je představit zejména studentům architektury, pozemních, dopravních staveb a dalších technických i uměleckých oborů požadavky na bezbariérovost prostředí nejen z pohledu legislativy, ale také z pohledu osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Studenti si na „překážkové dráze" postavené z modelových místností, chodeb a ramp vyzkouší pohyb na různých typech ortopedických vozíků nebo zažijí okolní prostor podobně jako zrakově postižení.  Přímo na místě bude možné diskutovat jak s lidmi na vozíku a nevidomými, tak s odborníky na různé aspekty navrhování bezbariérového prostředí.

Ve středu 19. listopadu 2014 od 14.00 do 16.00 hodin proběhne v přednáškové místnosti č. 152 přednáškový blok, zaměřený na technické novinky jako jsou např. navigační systémy a zkušenosti studentů z mapování přístupnosti prostředí.

V závěru každého dne se bude soutěžit o ceny věnované firmami Bosch, Schindler a Autodesk. Akce by nebyla možná bez podpory společností Meyra (zapůjčení vozíků), Pinnot (plastové rampy), Schindler (simulované prostředí výtahu) a SIKO (hygienické zázemí).

Projekt Překonejme bariéry byl podpořen z OPPA CZ.2.17/3.1.00/36034 Architektura a praxe  – klíčová aktivita č. 1 a z Fondu na podporu celoškolských aktivit ČVUT.
Zdroj: FA ČVUT
Vložil: Tisková zpráva, 19.11.14 08:40
Návštěvnost: 1685 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.