Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hořice na Šumavě chtějí opravit soustavu sedmi kašenHořice na Šumavě (Českokrumlovsko) - Hořice na Šumavě na Českokrumlovsku chtějí restaurovat originální soustavu sedmi kašen. Oprava první z nich, která je dominantou soustavy, v těchto dnech začala. Náklady na obnovu všech sedmi kašen se pohybují v milionech korun. ČTK to dnes řekl starosta Hořic na Šumavě Martin Madej.

    "Jde o skutečně unikátní systém, kdy jsou všechny kašny mezi sebou propojeny," uvedl Madej. Kamenné kašny jsou stále funkční, i když na některých se prý podepsala nedostatečná údržba z let minulých. "Opravy se vedly v socialistickém duchu a podle toho také některé kašny vypadají. Stále zůstávají funkční, ale na některých místech jimi prosakuje voda," řekl Madej.
    Náklady na opravy historických staveb přesahují možnosti obce. Na zahájenou obnovu první kašny získaly Hořice na Šumavě peníze z programu ministerstva kultury. Kašna, která představuje dominantu soustavy, se nachází u kostela Svaté Kateřiny a zdobí ji socha Jana Nepomuckého.
    Soustava staveb měla v minulosti pro obec i praktický význam. Dal se z nich napustit blízký rybník a vodou z něj pak hasit požáry. Kašny také dříve zásobovaly obyvatele pitnou vodou.
Autor: ČTK, 18.04.14 12:00
Návštěvnost: 3887 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ilustrační obrázek kolobka 21.04.14 12:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.