Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Oprava hospitalu Kuks je díky příznivému počasí v plném proudu

Kuks (Trutnovsko) - Stavební práce na opravách barokního hospitalu Kuks na Trutnovsku běží díky příznivému počasí na plné obrátky. Rekonstrukce památky, která vyjde na 266 milionů korun bez DPH má být dokončená do letošního prosince. Památka bude v sezoně pro návštěvníky přístupná i během rekonstrukce, řekl ČTK kastelán Libor Švec.
    "Musím říci, že počasí stavbě od června, kdy stavební práce začaly, zatím mimořádně přeje. Například nyní je možné pokračovat v pracích, které by musely být v mrazivé zimě přerušené," řekl Švec. Dělníci již dokončili kanalizace, pracují v interiérech, na střechách i na dalších místech. V objektu pracují také restaurátoři. Stavební práce pokračují díky příznivému počasí i v zahradě. Na stavbě nyní pracuje zhruba stovka lidí denně.
    Opravy hospitalu jsou součástí projektu Kuks - Granátové jablko, který se skládá z několika dílčích staveb. Projekt počítá s tím, že v opravených prostorách na Kuksu vznikne vzdělávací centrum, obnova čeká i zahradu za hospitalem. Zpřístupněn by měl být i depozitář a knihovna kukského konventu.
    Barokní komplex v Kuksu začal stavět František Antonín Špork v roce 1692. Stavební činnost vyvrcholila kolem roku 1710. Z původního rozsáhlého lázeňského areálu se do dneška dochoval pouze špitál s kostelem Nejsvětější Trojice a kryptou. Zámek a některé další budovy vzaly za své při povodních a požáru. Světoznámá je Braunova sochařská výzdoba areálu.
Autor: ČTK, 15.01.14 21:10
Návštěvnost: 2864 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.