Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znovu se hledá tvůrce pavilonu na Expo 2015 v Miláně

Praha - Kancelář generálního komisaře české účasti na světové výstavě Expo 2015 v Miláně znovu hledá zhotovitele národního pavilonu. Dnes vypsala náhradní výběrové řízení, neboť do prvního se nikdo nepřihlásil. O vyhlášení ČTK informoval generální komisař Jiří Potužník. Kancelář poptává ve výběrovém řízení komplexní řešení české účasti.
    Mezi to patří vytvoření pavilonu, architektonická koncepce, projektová dokumentace, získání povolení pro realizaci pavilonu, realizace vnitřní expozice, provoz a údržba pavilonu. Výsledkem by měla být dočasná stavba, která se po skončení Expa demontuje.
    Lhůta pro podání zájemců o vytvoření pavilonu skončí 2. prosince, nejlepší návrh má být vybrán 13. prosince. Přípravy české účasti jsou ve skluzu. Kancelář generálního komisaře budoucí české účasti je podle vládního materiálu přesvědčena, že se projekt přes zpoždění podaří dodělat v termínu.
    Rozpočet na akci by měl být v rozmezí 180 až 210 milionů korun, z čehož 70 milionů půjde z předchozí světové výstavy v čínské Šanghaji, na 60 milionů ze zdrojů ministerstva zahraničí. Zbytek mají zaplatit další partneři nebo soukromý sektor. Vláda loni s účastí na příští světové výstavě vyjádřila souhlas, podmínkou bylo poprvé zapojení soukromého sektoru do spolufinancování.
    Expozice pavilonu by měla obsahovat tematickou Laboratoř života, národní část, multimediální projekci, restauraci. Vnitřek by měl navažovat na výsledky české vědy a být v souladu s tématem světové výstavy, kterým jsou "Potraviny pro planetu, energie pro život".
Autor: ČTK, 10.10.13 16:00
Návštěvnost: 2932 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.