Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dokumentární snímek Touha po tvarech

Dlouho očekávaný snímek nadějné brněnské filmařky Markéty Veselé "Touha po tvarech" je možné shlédnout na internetu. Více jak rok vznikal ve filmovém studiu Mauramount dokument, na jehož počátku stála spolupráce několika architektů na projektu tzv. Konopiště Resort.
     Ve filmu se představí enfant terrible brněnské architektury Zdeněk Fránek, manželé Eva a Zdeněk Eichlerovi, názorově nekompromisní Svatopluk Sládeček a vizionář Michal Palaščák. Roli zvídavého moderátora ztvárnil Jan Kratochvíl. Režisérka Markéta Veselá odhaluje ideová východiska jednotlivých architektů a dokresluje je záběry z jejich realizací. Pestrá názorová mozaika výstižně ilustruje současnou architektonickou scénu a graduje do nečekaného závěru, ve kterém byly využity i speciální filmové efekty. Kameramanem a mistrem střihu byl Lumír Moučka (lumi), autorem hudby je Ivan Palacký.

 
Autor: Jan Kratochvíl, 20.12.12 00:20
Návštěvnost: 5618 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.