Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh podzim 2013: Manuelle Gautrand - Re-enchant the City

Kruh a Francouzský institut v Praze Vás zvou na přednášku

Manuelle Gautrand

Re-enchant the City

pondělí 18. listopadu 2013, 19:30 hodin
Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1
zdarma / přednáška bude ve francouzštině a bude tlumočena do češtiny


Jak městům navrátit kouzlo? Manuelle Gautrand představí svou filozofii a způsob, jakým chápe architekturu. Ukáže velmi podrobně vybrané projekty od prvotních nápadů a konceptů až po finální realizace. Touto cestou nechá nahlédnout posluchačům do celé šíře jejího tvůrčího světa a představí tak intenzivní hledání a nalézání řešení.

Manuelle Gautrand (*1961) je francouzská architektka, působící v Paříži. Je držitelkou několika ocenění, mezi něž patří cena mladým architektům Albums de la Jeune Architecture (1992), mezinárodní cena Bénédictus Awards (1999) cena AMO (2000) nebo stříbrná medaile Akademie architektury. Mezi její projekty patří mimo jiné budova autosalonu Citroen na Champs-Elysées (2007), kterou pojala jako výraznou výkladní skříň značky. Odvážná a invenční řešení nejenom fasád domů jsou pro Manuelle Gautrand typická. Projekt na rozšíření muzea moderního umění v Lille (2002) zaujme jak organickými tvary nových budov, které plynně navazují na budovy původní, tak i dekorativním výrazem celé stavby, jež je vytvářen perforací betonových dílců opláštění. Vedle navrhování přednáší Manuelle Gautrand na architektonických školách v Paříži, Vídni a na Floridě.

pořádá: Kruh, Francouzský institut v Praze
partneři: Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha
projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury
mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb.cz, časopis Stavba

Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury.
Zdroj: Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 18.11.13 00:05
Návštěvnost: 2744 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.