Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Letní pavilon Serpentine Gallery 2011 od Petera Zumthora

Jedenáctý letní pravilon pro Serpentine Gallery uprostřed Kensingtonských zahrad navrhl švýcarský architekt Peter Zumthor, jehož záměrem bylo vytrhnout Londýňany z ruchu velkoměsta a nabídnout jim místo k odpočinku a kontemplaci. Pavilon bude tvořit černá dřevěná ohrada, uvnitř které bude rozkvetlá zahrada od holandského návrháře Pieta Oudolfa. Návštěvníci se budou moct zahradu obcházet pod krytým ochozem a posedět na dlouhých modrých lavicích. Černý dřevěný plášť pavilonu bude ošetřen speciální povrchovou úpravou: hrázděná konstrukce pomazaná černou pastou smíchanou s pískem.
Peter Zumthor ke svému návrhu uzavřené zahrady dodává: „Konstrukce pavilonu slouží jako rám, kulisa pro uvnitř ležící zahradu. Návštěvník přichází z temnoty, černa a vstupuje na místo, které je dokonale chráněné od různých šelestů, dopravy a pachu Londýna – na místo, kde může posedět, projít se a pozorovat. Bude to intenzivní a nezapomenutelný zážitek, stejně jako použité materiály: plné paměti a času.“
Letní pavilon bude stát v Kensingtonských zahradách od července až do září.

Více info >
Zdroj: Serpentine Gallery
Vložil: Petr Šmídek, 18.04.11 11:05
Návštěvnost: 5861 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.