Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pozvánka na doprovodné přednášky k výstavě SANAA

Osamu Okamura: SANAA (Sejima and Nishizawa and Associates) / architektura bez tíže
4. 3. 2010 v 17 hodin, Dům umění

Osamu Okamura připravil pro Kabinet architektury v ostravském Domě umění přednášku o japonských realizacích architektonického ateliéru SANAA (Sejima and Nishizawa and Associates). Diskuze se zaměří - na rozdíl od výstavy - především na japonské realizace Kazujo Sedžimy a Rjúe Nišizawy. Blok sociálního bydlení v Kitagatě, Muzeum současného umění 21. století v Kanazawě, přístavní terminál na Naošimě, Multimediální studio v Gifu, stacionář pro seniory v Kanagawě, Dior Omotesando v Tokiu a mnohé další - detailně profocené přímo na místě.

Ing. arch. MgA. Osamu Okamura (*1973 v Tokiu, Japonsko), absolvent Fakulty architektury Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze a Akademie výtvarných umění (AVU), školy architektury prof. Emila Přikryla, v Praze a školy konceptuálních tendencí prof. Miloše Šejna; se zvláštním zájmem o mezikulturní vztahy. Autor navštívil několikrát Japonsko, od roku 1991 je členem Česko-japonské společnosti. Je šéfredaktor odborného architektonického časopisu Era 21, který se zaměřuje na středoevropskou architektonickou scénu.

David Vávra: Průmyslová architektura (High line - New York, Zollverein- Essen)
16. 3. 2010 v 17 hodin, Dům umění

Přednáška o architektuře z pohledu Davida Vávry, průvodce Šumnými městy.

Absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze. Společně s Milanem Šteindlerem spoluzakládal divadlo Sklep, které vzniklo v 70. letech 20. století v Praze. Jako architekt působil především v Praze a okolí. Je znám též jako spoluautor a zasvěcený průvodce úspěšného televizního seriálu Šumná města.

Vstup zdarma
Zdroj: Galerie výtvarného umění v Ostravě
Vložil: Tisková zpráva, 25.02.10 16:45
Návštěvnost: 6300 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.