Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soutěž Město mrakodrapů

Od 17. do 30. listopadu 2005 proběhne ve slovinské Lublani 3. Mezinárodní architektonické bienále s podtitulem Euforie. Součástí akce budou výstavy, přednášky, projekce a debaty, jichž se i letos budou účastnit mezinárodně proslulí architekti, designéři, hudebníci a teoretici. Prostřednictvím různých médií budou představeny nejnovější „euforie“ z aktuálního sociálního vývoje, stejně jako architektonické projekty.
Bienále rovněž doprovází mezinárodní soutěž Město mrakodrapů / City of Skyscrapers, kterou organizuje slovinská architektonická kancelář Monochrome Arhitekti. Soutěž probíhá na stránce www.architecturebiennaleljubljana.si/competition/, kde jsou k dispozici všechny informace. Jazykem soutěže je angličtina, registrace probíhá od 15. srpna do 15. října 2005. Cílem soutěže je navrhnout vertikální město s důrazem na jeho sociální uspořádání. Účastníci si v několika krocích navolí parametry, kterých se jejich návrh bude držet, a do 20. října musí odevzdat 3D model a textový popis konceptu projektu. Předsedou poroty, která bude příspěvky vyhodnocovat, je prof. Peter Gabrijelčič z Fakulty architektury v Lublani, dalšími členy jsou mimo jiné Odile Decq, François Roche, Roemer van Toorn nebo Gary Chang. Vyhlášení oceněných projektů proběhne 17. listopadu 2005, všechny budou během Bienále vystaveny v prostorách továrny Tobačna v Lublani. Tři nejlepší práce budou oceněny finančním obnosem v hodnotě 300 euro.
Českým mediálním partnerem Mezinárodního architektonického bienále v Lublani je časopis Era 21.
Zdroj: Era 21
Vložil: Petr Šmídek, 30.08.05 16:15
Návštěvnost: 8976 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.