Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Držitelem Driehausovy ceny 2016 je Scott Merrill
Martin Horáček
Americký architekt Scott Merrill byl 22. ledna 2016 vyhlášen laureátem Driehausovy ceny za klasickou architekturu. Nejvýznamnější světové ocenění pro současné tradicionalistické architekty, spojené s finanční odměnou 200 000 USD, mu udělila komise zřízená Fakultou architektury Univerzity v Notre Dame v USA. Jejími členy jsou architekti Michael Lykoudis, Léon Krier a Demetri Porphyrios, kritikové Paul Goldberger a Witold Rybczynski, zakladatel města Seaside Robert Davis a emeritní prezidentka Americké akademie v Římě Adele Chatfield-Taylor. Cena bude předána 19. března 2016 na slavnosti v Chicagu. Současně získal Cenu Henryho Hopea Reeda (50 000 USD) za kultivaci a propagaci tradiční výstavby a umění Eusebio Leal Spengler, historik a vedoucí městského programu ochrany a obnovy historického centra kubánské metropole Havany.

Scott Merrill vystudoval architekturu na University of Virginia a Yale. V roce 1990 založil na Floridě projekční kancelář, na jejímž vedení se momentálně podílí se dvěma dalšími partnery, Georgem Pastorem a Davidem Colganem. Početné dosavadní realizace zahrnují obytné a veřejné budovy, jakož i urbanistické celky v USA, Velké Británii a Spojených arabských emirátech. K nejznámějším patří stavby v Seaside a Windsoru na Floridě, náležící k ikonám Nového urbanismu.

> www.merrillpastor.com
Autor: Martin Horáček, 04.02.16 19:10
Návštěvnost: 1907 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Ve srovnání Tomáš Vích 05.02.16 00:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.