Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Diskuse k pavilonu České a Slovenské republiky na Bienále architektury v Benátkách 2016

Letošní expozice v pavilonu České a Slovenské republiky na 15. Bienále architektury v Benátkách je vážným pokusem vyhnout se pouťovému charakteru této stále populárnější přehlídky. Projekt s názvem Péče o architekturu: Vyzvání arché architektury do tance (Care for Architecture: Asking the Arché of Architecture to Dance), který připravil autorský tým ve složení Benjamín Brádňanský, Petr Hájek, Vít Halada, Ján Studený s teoretiky architektury Mariánem Zervanem a Monikou Mitášovou, se zaměřil na jedinou, zato radikální a dodnes provokující stavbu – budovu Slovenské národní galerie v Bratislavě, která byla dokončena roku 1979 podle projektu architekta Vladimíra Dedečka. Koncepčně propracovaná výstava představila tuto stavbu v co nejširších souvislostech, velkou pozornost věnovali autoři především různým interpretacím, reflexím, diskusím a projektům, které až do dnešních dnů vyprovokovala.

S jakým cílem autoři výstavu připravovali? Komu byla primárně určena? Jak splnila jejich očekávání? Jaké byly a jsou ohlasy? Je vůbec smysluplné připravit takto náročnou výstavu na bienále, kde chce většina návštěvníků vidět co nejvíce v omezeném čase? A dá se jen tak říct, že nás tento typ návštěvníka nezajímá? A co má být vůbec smyslem expozice v národním pavilonu? Na tyto i další otázky se pokusíme odpovědět během diskuse v Galerii VIPER.

Hosté:
Petr Hájek (architekt, docent na FA ČVUT v Praze, vedoucí ateliéru na VŠVU v Bratislavě, spoluautor koncepce pavilonu)
Marián Zervan (teoretik architektury, vedoucí Katedry dejín a teórie umenia FF TRUNI Trnava, odborný asistent VŠVU Bratislava, spoluautor koncepce pavilonu)
Osamu Okamura (architekt, programový ředitel mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE)

Moderuje Karolína Jirkalová (kritička architektury, Art+Antiques)

Více informací >
Zdroj: Galerie VIPER
Vložil: Tisková zpráva, 13.10.16 21:15
Návštěvnost: 1067 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.