Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Krajský soud by se měl znovu zabývat žalobou na územní plán Ústí

Ústí nad Labem - Krajský soud by se měl znovu zabývat žalobou na územní plán Ústí nad Labem. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud. Informovalo o tom sdružení Stop tunelům, které se ve věci ústeckého územního plánu angažuje. Žalobu podala vloni v dubnu skupina dotčených občanů. V územním plánu, který byl schválen v prosinci 2011, jim vadilo především dopravní řešení, které v sobě zahrnovalo systém rozsáhlých tunelů a mostů. Pokud by v územním plánu zůstaly, případná realizace těchto staveb by ohrozila či znehodnotila jejich nemovitosti.
    "Včerejší rozsudek Nejvyššího správního soudu vrátil k novému projednání žalobu na územní plán města Ústí nad Labem ve věci vymezení koridoru obchvatného systému a vymezení nově zastavitelných ploch," uvedla v tiskovém prohlášení Jana Komínová ze sdružení. Součástí rozhodnutí je podle ní i definitivní zamítnutí kasační stížnosti společnosti Saller Eta Estate CZ, která chtěla na střekovském nábřeží vybudovat nákupní centrum.
    "Jsem velmi rád. Město a jeho občané teď mají opět naději na nový a kvalitní územní plán. Za svou rodinu a za rodiny všech dotčených doufám, že získáme jistotu, že naše domy se kvůli tunelu bourat nebudou a budeme se opět moci pustit do oprav našich nemovitostí," řekl předseda občanského sdružení Stop tunelům Jan Kvapil. Krajský soud by podle něj nyní měl rozhodnout v intencích tohoto rozsudku, respektive jeho odůvodnění. To by mělo být známé během několika týdnů.
    Žalobu na územní plán podala skupina dotčených občanů v dubnu 2012 ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Navrhovatelé zvažovali podání návrhu na úplné zrušení územního plánu, ale ve snaze vyhnout se nadměrným dopadům se rozhodli navrhnout soudu pouze čtyři základní kroky: zrušení systému tunelů a mostů, zrušení obchvatu obce Strážky, zrušení všech nových stavebních pozemků na více než 600 různých ploch a zrušení vymezení tří pozemků na dolním Střekově, kde chce investor postavit obchodní centrum.
    "V červenci téhož roku (2012) krajský soud vyhověl žalobě v bodech 2 a 4, zatímco z našeho pohledu nejzávažnější body 1 a 3 ponechal v platnosti. Z tohoto důvodu byla okamžitě podána kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, na jehož rozhodnutí čekali navrhovatelé déle než rok," uvedla Komínová.
Zdroj: Lucie Chlebná
Vložil: ČTK, 02.11.13 18:05
Návštěvnost: 2302 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.