Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Výzva pro studenty architektury! Zajímá Vás budoucnost Negerelliho viaduktu, zúčstněte se jednoho z připravených workshopů

1. Nasvětlení Negrelliho viaduktu

19.9. v 17 00, - Negrelliho viadukt
Instalace a experimenty s osvětlením spojená s diskuzí na téma osvětlení veřejného prostoru a architektury pod vedením odborníků z Philips.

2. Proměna Negrelliho viaduktu

19.9. – 21.9. - architektonický institut Archip
Třídenní workshop zaměřený na potenciál karlínského viaduktu pro Prahu, který povedou dva výrazní architekti Patrik Hoffman (Atelier Hoffman) a Petr Lešek (Projektil).

Přihlášky posílejte na: urbanity@ccea.cz do 16.9.

Uveďte: jméno, školu, obor, ročník, workshop, na který se hlásíte, telefon, portfolio vítáno, ale není podmínkou

Trať galerií Praha – Karlín – Viadukt je projekt CCEA, který otevírá téma prostoru pod karlínským viaduktem pro kulturu a pro město. Od čtvrtka 19.9. do soboty 21.9. mezi ulicemi Křižíkova a Sokolovská vyplní oblouky Negrelliho viaduktu výstavy pražských galerií a prostor oživí koncerty, divadelní a taneční představení, dětské tvůrčí dílny a workshopy.

Negrelliho Viadukt je v provozu od roku 1850. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších technických staveb Prahy a České republiky, druhý nejstarší most v Praze. Bohužel dnešní stav viaduktu je v rozporu se všemi kvalitami, které jeho prostory nabízí.

Cílem projektu je upozornit na potenciál této dopravní stavby a ověřit možnosti, jak ji začlenit do městského života.

Na rok 2015 se plánuje rekonstrukce viaduktu, která se bude soustřeďovat převážně na technickou stránku stavby. V tuto chvíli se nepočítá s využitím prostorů pod oblouky. Workshop Proměna Negrelliho viaduktu se zaměří na proces, který demonstruje možnost využití stavby i ve prospěch města.  Cílem workshopu je najít pro Negrelliho viadukt vhodný architektonicko-ekonomický model, který by nebyl postavený na standardním developerském principu.

Výsledky workshopu budou prezentovány zástupcům hl. města Prahy, Městské části Praha 8 a Správě železnic (21.9 v 17 00 pod viaduktem). Cílem projektu je dostat do povědomí široké veřejností potenciál tohoto prostoru a začít debatu o jeho budoucí podobě.

Více na www.ccea.cz
Zdroj: CCEA MOBA
Vložil: Tisková zpráva, 03.09.13 14:40
Návštěvnost: 2728 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.