Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
III. Cena Bohuslava Fuchse - slavnostní vyhlášení

Hodnocení studentských prací a projektů se ujala tentokráte pětičlenná porota ve složení: Maria Topolčanská (předsedkyně poroty) teoretička a kritička architektury působící na FA STU v Bratislavě, spoluzakladatel Fakulty umění architektury v Liberci a člen legendárniho atelieru SIAL Jiří Suchomel a Tomáš Pilař z atelieru Kuba a Pilař, držitel několika nominací na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award. Nechyběli také zástupci z řad studentů –  laureáti z minulého semestru: Bc. Petr Hudec a Bc. Miroslav Malý.
Pro porotu začal hned z rána téměř celodenní maraton kritik a diskuzí nad téměř 300 projekty. Překvapivě rychlým úsudkem poroty se z tohoto množství návrhů podařilo vybrat 20 prací pro postup do dalšího kola, ze kterého následně vzešlo 8 finalistů, které už ocenění nemohlo minout. Mezi tyto projekty se dostali Bc. Karolína Mikitová, Bc. Hana Typltová, Jakub Ertl, Alžběta Sedláčková a trojice dam Bc. Zdeňka Sedláková, Bc. Linda Píšová a Bc. Lenka Gulačová.
Slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo ještě téhož dne za hojné účasti studentů a profesorů a mělo vskutku příjemnou a neformální atmosféru: tančení lidového souboru, cimbálová muzika, moderátoři odění v krojích.
S úvodním slovem vystoupila Maria Topolčanská  a za znělky cimbálové hudby vyhlásila tři vítězné projekty a pět oceněných prací.
Cenu Bohuslava Fuchse za tři nejlepší ateliérové projekty obdrželi Bc. Lenka Holcnerová za projekt „Wave overtopping – přelévání vln“ (vedoucí práce Ing. arch. Jan Mléčka), Miroslava Šešulková, Marek Petrík a Martin Surovec za projekt „Strategie pro regeneraci panelových sídlišť (vedoucí práce doc. Ing. arch. Maxmilián Wittmann, Ph.D.) a Daniel Struhařík za projekt „Mendlovo náměstí – polyfunkční objekt“ (vedoucí práce Ing. arch. Pavel Jura).
Porota byla s kvalitou prací studentů fakulty architektury spokojena. Výběr osmi finalistů nebyl obtížný. Jednalo se o práce, které skutečně vyčnívaly nad ostatními.

Cena Bohuslava Fuchse se koná z iniciativy a v režii Studentské obce Fakulty architektury, za podpory fakulty a řady sponzorů.
Zdroj: SOFA
Vložil: Tisková zpráva, 25.05.12 11:30
Návštěvnost: 4642 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.