Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autodesk prohlubuje partnerství s ČVUT vyhlášením společné soutěže Revit Open pro studenty vysokých škol
Autodesk prohlubuje partnerství s ČVUT vyhlášením společné soutěže Revit Open pro studenty vysokých škol

Úkolem je vytvořit návrh soběstačného a ekologického objektu, který je v souladu se současnými trendy „sustainable designu“.

Společnost Autodesk společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB), vyhlásila soutěž Revit Open pro studenty vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice. Cílem je vytvořit návrh soběstačného a ekologického objektu pro krátkodobé, tj. turistického ubytování.
Objekt by měl zohlednit minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetickému domu. Studie 3D modelu bude řešena v softwaru firmy Autodesk, konkrétně s využitím AutoCAD Architecture, Revit Architecture a pro vizualizaci Autodesk 3D Studio Max.
„Současné diskuse o životním prostředí stále častěji směřují k principu trvale udržitelného rozvoje,“ řekl Patrik Minks, předseda poroty soutěže Revit Open a obchodní manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Rádi bychom, aby se prostřednictvím této soutěže budoucí architekti a návrháři seznámili s trendem, který ve společnosti Autodesk nazýváme „sustainable design“, tedy trvale udržitelný design, který se v příštích letech stane jedním z klíčových aspektů budování stavebních řešení v České republice.“
Přihlásit se do soutěže je možné do 23. září 2007, poslední den odevzdání byl stanoven na 31. října. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne do 15. prosince 2007. Autoři nejlepších návrhů získají ceny ve formě notebooků v hodnotě 60 a 38 tisíc, digitální fotoaparát a barevnou tiskárnu. Prvních 50 registrovaných navíc obdrží DVD filmu Skicy Franka Gehryho, jejímž hlavním partnerem se stal Autodesk. Další informace o soutěži, společně s registrací pro soutěžící, naleznete na revitopen.archii.cz.

ČVUT v Autodesk Academia Programu

Soutěž Revit Open je nejnovějším krokem v prohlubování partnerství mezi ČVUT a společností Autodesk. Například počátkem letního semestru 2007 vstoupilo České vysoké učení technické v Praze do Autodesk Academia Programu, a to prostřednictvím Studentské unie ČVUT a konkrétně klubu Silicon Hill. V rámci tohoto programu vytvořilo ČVUT na Strahovských kolejích studentské školicí centrum.
Školicí centrum poskytuje studentům odborné vzdělání v CAD programech pro zvyšování jejich profesní kvalifikace. Základní kámen tohoto projektu položili sami studenti, kteří požadovali certifikované kurzy grafických a CAD programů firmy Autodesk. Samotný princip spočívá v „učení studentů studenty“, přičemž lektoři (studenti ČVUT) byli odborně vyškoleni v autorizovaném školicím středisku firmy Autodesk ve společnosti Computer agency.
Ve výukovém centru počítačové podpory programů CAD/CAM muže student navštěvovat kurzy programů AutoCAD , Autodesk Inventor a Autodesk 3D Studio Max . Kurzy mohou být zakončeny celosvětově uznávaným certifikátem firmy Autodesk. V současné době má akademie přes sto studentů. Mimo semestrální výuky je možné zúčastnit se několika seminářů, vyzkoušet si profesionální poradenství či možnost spolupráce na vývoji daného produktu.

Více informací o klubu Silicon Hill resp. Autodesk Academia Programu naleznete na adrese autodesk.sh.cvut.cz resp. autodesk.c-agency.cz/.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebo www.autodesk.com.
Zdroj: Autodesk, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 03.07.07 18:55
Návštěvnost: 14802 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.