Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
PREFA provětrávaný fasádní systém Sidings
PREFA provětrávaný fasádní systém Sidings

Zavěšená provětrávaná fasáda kombinuje funkční, ekonomické a estetické vlastnosti. Chrání proti hluku, chladu a teplu, udržuje zatížení počasím daleko od primární konstrukce. Konstrukce zavěšené provětrávané fasády se vyznačuje jasnou funkční separací jednotlivých vrstev, bezúdržbovostí a extrémní zárukou na celý systém včetně barvy v délce 40 let.

Provětrávání venkovních obkladů stěn sestává z osmi komponentů, které jsou navzájem konstrukčně sladěny: nosný podklad, kotvící prvky, nosný rošt, optimální bezkontaktní izolační vrstva (nelepí se), vzduchová mezera, spojovací a upevňovací materiál, opláštění Sidings. Použití systému závisí na zatížení obvodového pláště, stejně jako na stavebních podmínkách. Lze jej montovat jak svisle tak vodorovně. Pro všechny varianty nosných roštů platí statické předpisy. Oblast použití se vztahuje až do stavební výšky 15 metrů. Pokud je překročeno toto výškové použití nebo je systém aplikován ve specifických klimatických podmínkách (zatížení větrem), je potřeba provést statická měření a výpočty. Použitá izolace v rámci provětrávané zavěšené fasády by měla být nehořlavá, teplá a zvukotěsná, odpuzující vodu, tvarově stálá a odolná proti stárnutí. Doporučuje se použít materiály se součinitelem tepelné vodivosti (lambda hodnotou) 0,035 - 0,040 (W/mK), což lze zpravidla dosáhnout s tepelnou izolací o tloušťce 100 mm (součinitel prostupu tepla U = 0,35 - 0,40 W/m²K).

Samotný plášť budovy sestává z lehkých a odolných hliníkových obkladových profilů stavební šíře: 138; 200 nebo 300 mm s různými úpravami povrchů (hladký, linkovaný, stucco) a ve všech možných barvách. Vysoce kvalitní dvouvrstvý vypalovaný lak je zárukou vyšší odolnosti barvy vůči UV záření, dlouhodobě rozdílným teplotám i povětrnostním podmínkám. Barva si proto po dlouhá léta udrží stále stejný odstín, nepopraská a neoloupe se. Navíc neobsahuje žádné těžké kovy a výrobce na ni poskytuje 40letou záruku stejně jako na jakost materiálu.

Fasádní profily lze skládat jak se spárou, tak beze spár. Lze je také kombinovat s dalšími technologiemi opláštění na jedné budově (např. s dřevěným obkladem nebo minerální omítkou). V rámci komplexního opláštění budovy lze hliníkový zavěšený systém Sidings doplňovat o řadu zajímavých stavebních řešení, mezi které můžeme zařadit například neviditelné svodové roury okapového systému, případně zabudovaná funkční či dekorativní svítidla, apod. Obklady Sidings lze nahradit i jinými fasádními prvky PREFA, jako jsou fasádní šablony, fasádní šindele, panely FX.12 apod.

www.prefa.com
Source: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Added by: Tisková zpráva, 19.04.17 23:50
Attendance: 1074 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.