Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Systém H-E-X - Metamorfóza kamene
Systém H-E-X - Metamorfóza kamene

Společnost PRESBETON pro letošní sezónu přichází s velice zajímavou novinkou z oblasti betonových dlažeb a městského mobiliáře.

Design jednotlivých prvků navrženého mobiliáře je inspirován bionickými příklady z živočišné říše. Jako přímá inspirace pro návrh dlažebního systému posloužily čedičové sloupcové útvary, které krystalizují do šestiúhelníkových forem.
Tvarosloví systému H-E-X využívá hlavní přednosti materiálu, z něhož je zhotoven - železobetonu. Vyztuženému betonu lze díky procesu odlévání do forem přiřadit ušlechtilé tvary, které by byly z jiného materiálu jen stěží vyrobitelné.

Hlavní předností dlažebního systému je postupný, nenásilný přechod vydlážděných ploch v zatravněné zelené plochy.

Hexagonální dlažba společně se zatravňovacími prvky a květináči tvoří ucelený systém, jenž umožňuje značnou variabilitu a skladebnost. Jedná se o stavebnici, ze které si zákazník může seskládat zelené ostrůvky dle vlastní představy. Tento systém doplňují sedáky H-E-X a H-E-X DEFORM, jejichž podesta je ve stejném formátu jako dlažba a umožňuje tak přímé vložení do vyskládané plochy. Vegetační a současně plná dlažba o tloušťce 80 mm je dimenzována na pojezd vozidel do 3,5 t.

Součástí tohoto systému jsou také dva typy laviček, které svým tvarem skvěle ladí s ostatními prvky, ale v případě potřeby je lze použít i samostatně.

Zahrazovací sloupky a odpadkový koš se osazují do prefabrikovaného železobetonového základu. Konstrukce uchycení je překryta dlažbou, takže spoje jsou skryty. Sloupky jsou vyráběny ve dvou variantách - s osvětlením (LED pásky) a bez osvětlení. Kovový box odpadkového koše je výklopný a vyjímatelný.

Stojan na kola se skládá ze dvou železobetonových prvků. Jeho kapacitu lze zvolit dle přání zákazníka. Okrajová tvarovka je navržena ve shodném designu jako lavička H-E-X 2. Prostřední díl může být mnohonásobně vsazován, aby tak vytvořil "nekonečný stojan".

Městský mobiliář H-E-X je určen do městského prostředí ulice, pěší zóny či náměstí, současně ale i do parku. Dlažba s květináči může být uplatněna mimo město v obytné zóně rodinných domů či ve vesnickém prostředí. Převládajícím materiálem je hladký pohledový beton, který zaručuje značnou odolnost vůči povětrnostním vlivům a vandalismu. Výdřeva laviček je z impregnovaného smrkového dřeva v různých variantách povrchového nátěru. Kovové spojovací prvky jsou galvanicky zinkovány.

Všechny betonové prvky tohoto systému jsou mrazuvzdorné. Dlažba H-E-X je opatřena impregnací Protect System TOP a ostatní prvky ochranným systémem Protect System IN. Více na www.presbeton.cz.
Source: PRESBETON Nova, s.r.o.
Added by: Tisková zpráva, 18.04.17 07:00
Attendance: 1723 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Related articles
Related architects
Related ateliers
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.