Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Designové dveře s hliníkovou konstrukcí
Designové dveře s hliníkovou konstrukcí

Nová generace dveří se vyznačuje pevností a tuhostí díky vnitřní hliníkové konstrukci, která umožňuje atypické rozměry, rozmanité druhy opláštění či výplně, ale také vysokou designovou čistotu, zejména v uceleném dveřním systému se skrytými zárubněmi.

Dveře MASTER

Prvním představitelem daného typu designových dveří je dveřní křídlo MASTER tvořené vnitřním obvodovým rámem z eloxovaného hliníku. Konstrukčně důležitá je přesnost rohového spojení hliníkových profilů do rektifikovaného úhlu, který zajišťují spojky ITEM. Hliníkový rám je v základním stříbrném eloxu, ale možností je i barevné povrchové lakování dle vzorníku odstínů RAL. Konstrukce dveřního křídla je zpevněna vnitřními hliníkovými příčkami, díky kterým jsou umožněny i atypické rozměry. "Dveře tak mohou dosahovat až do maximální výšky 370 cm a šířky 125 cm, a to díky tomu, že dveře lze zabudovat do zárubně bez nadpraží, mohou zabírat celý prostor od podlahy až ke stropu," popisuje pan Petr Paksi, výkonný ředitel české společnosti J.A.P., z jejíž vývojové dílny dveřní systémy z hliníku pochází. Povrch dveří může být tvořen sklem v rozmanitých úpravách, včetně dekorovaného Grafoskla, penetrovanou MDF deskou, připravenou na nanesení tapety či stěrky nebo dýhou. Vnitřní konstrukce umožňuje i libovolné kombinace těchto materiálů a to jak ve vertikální, tak v horizontální rovině.

Designové dveře MASTER mohou být v otočné i posuvné variantě po stěně i do stavebního pouzdra. Dveřní křídlo v šíři 40 mm je možné v bezpolodrážkové i polodrážkové verzi (25/15), v šíři 62 mm je k dispozici pouze polodrážková verze (47/15). K volbě je i reverzní forma otevírání.

Z pohledu užitkových vlastností jsou dveře MASTER zcela odolné vůči výrazným změnám teplot a bez problémů odolávají vodě. V rámci dveřního systému se skrytou zárubní Aktive, mají dveře MASTER nezávislou certifikaci na zvukově izolační vlastnosti do výše zvukového útlumu 34 dB. "Do kategorie zvukově izolačních dveří spadá model vybavený spodním mechanickým prahem," doplňuje Petr Paksi z J.A.P.

řez dveřmi MASTER
řez dveřmi STRONG

Dveře STRONG

Druhým zástupcem dveří s hliníkovou konstrukcí je celoskleněná varianta - dveře STRONG v bezpolodrážkovém provedení. Oproti dveřím MASTER je tentokrát jako nosná část využit střed hliníkového profilu, do kterého je vsazena jednovrstvá skleněná výplň o síle 4 mm, včetně požadované úpravy. Na výběr jsou různé druhy skel - čiré, mléčné, barevně tónované planibel nebo pískované. Hliníkový rám je možné povrchově opatřit strukturální PUR barvou podle vzorníku barev RAL.
"I zde hraje významnou roli tuhost použitých hliníkových profilů, protože maximální šířka dveří Strong, aniž bychom je museli zpevňovat příčkami je 100 cm a výška 280 cm," uvádí Petr Paksi

Designové dveře STRONG mohou být opět v otočné i posuvné variantě po stěně i do stavebního pouzdra. Vždy jde o bezpolodrážkovou variantu, u otočných dveří s čípkovými panty a magnetickým zámkem se skrytou střelkou.

Více na www.dvere-jap.cz
Source: J.A.P. spol. s r.o.
Added by: Tisková zpráva, 06.04.17 07:00
Attendance: 1181 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Related articles
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.