Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Zárubeň nejen pro celoskleněnou stěnu
Zárubeň nejen pro celoskleněnou stěnu

Celoskleněné dveře vynikají propustností světla a dokáží opticky zvětšit interiér.  Nicméně, některým investorům při jejich použití nevyhovovala konstrukčně potřebná dilatační spára, která vzniká mezi celoskleněnými dveřmi a příčkou. I na toto ovšem už dnes mají výrobci řešení - hliníkovou zárubeň SILENCE.

Zvýšení zvukové izolace mezi dílčími místnostmi, zamezení pronikání prachu... To vše dokáže subtilní hliníková zárubeň SILENCE uzavřením dilatační spáry mezi celoskleněnými dveřmi a příčkou. 

"Zárubeň SILENCE složenou z hliníkových profilů je možné namontovat do stavebního otvoru dodatečně a to do příček zděných, sádrokartonových, dřevěných i betonových, ale především je určena pro celoskleněné stěny,"
vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou ucelených designových dveřních systémů a dodává: "Kromě designové stránky oceníte u tohoto řešení také jeho variabilitu - zárubeň je totiž vyráběná ve třech typech a může být dodatečně umístěna na střed stavebního otvoru i na roh stěny."

Typ L

Zárubeň SILENCE v L provedení je určená pro montáž do zděné, sádrokartonové nebo betonové příčky a je určená pro celoskleněné dveře o tloušťce 8-12 mm.

Typ Z 

Pro montáž na roh příčky je určen typ Z s pohledovou šířkou 28 mm a stavební hloubkou 45 mm. Stejně jako typ L je vhodná do všech stavebních systémů a určená opět pro celoskleněné dveře o síle skla 8-12 mm.

Typ H

Tento typ je optimálním řešením pro celoskleněné stěny o tloušťce 8-12 mm. Po namontování dojde k uzavření spáry kolem celoskleněných dveří, což zajistí jednoduché gumové těsnění. Skleněná příčka tak získá vyšší zvukovou izolaci a prachotěsnost.


Všechny tři typy zárubní SILENCE mají povrchovou úpravu hliníku s dvojím vzhledem - kartáčované nerezy či eloxovaného hliníku. Celý systém působí velmi odlehčeným dojmem, vzdušnost a eleganci celoskleněných dveří nijak nenaruší, ale naopak vhodně designově doplní.

> www.japcz.cz
Source: J.A.P. spol. s r.o.
Added by: Tisková zpráva, 07.03.17 17:00
Attendance: 1513 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Related articles
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
December 2017
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.