Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Valašské Klobouky začaly s přípravou nových ploch pro bydlení
Valašské Klobouky začaly s přípravou nových ploch pro bydlení

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dlouhodobě vysokou poptávku po pozemcích k individuální bytové výstavbě se rozhodlo Město Valašské Klobouky řešit vytvořením nové zástavby v lokalitě „Nad Koupalištěm“. Protože se jedná o území blízce navazující na okrajové části města, je nutné řešit vhodné zakomponování výstavby i napojení infrastruktury. Za tímto účelem město vyhlásilo urbanistickou soutěž, v níž mohou autoři předkládat své návrhy zastavovacích podmínek a pojetí celého prostoru.

ortofotomapa

Předmětem soutěže je zpracování urbanististického návrhu zastavovacích podmínek daného území pro funkci bydlení. Autoři by měli ve svých soutěžních projektech řešit strukturu uliční sítě, parcelaci pozemků, regulační podmínky nové zástavby a další prostorové a provozní vztahy. Lokalita by se tak měla stát integrální součástí města a poskytnout plnohodnotné a kvalitní podmínky pro budoucí obyvatele,“ uvedl k záměru soutěže vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.

Soutěž je veřejná a jednokolová. Termín uzávěrky pro odevzdání soutěžních projekt je stanoven na 29. června, přičemž do konce května mají soutěžící právo klást dotazy. Veškeré grafické i textové podklady jsou pro ně připraveny na webu města. „Nad návrhy se v polovině července sejde hodnotitelská porota složená ze zástupců investora a odborných znalců. Po jejím verdiktu bude stanovena trojice nejzdařilejších řešení a jejich autoři se dočkají honorářů ve výši 30, 25 a 20 tisíc korun,“ upřesnil vedoucí výši odměn pro vítěze soutěže. Přihlížet se přitom bude jak k širším urbanistickým a architektonickým souvislostem projektů, propojení lokality s městem i krajinou a kvalitě celkového řešení zástavby, tak i k hospodárnosti a možnosti rozdělit realizaci výstavby na funkční etapy.

Uveřejnění výsledků soutěže se předpokládá koncem července. Za předpokladu, že bude vybrán návrh hodný realizace, začne přes zimu Město Valašské Klobouky pracovat na zadávání jednotlivých stupňů projektové dokumentace a během roku 2013 by mohlo dojít k přípravě stavebního povolení. Na základě těchto kroků pak budou z rozpočtu města uvolněny příslušné prostředky na realizaci. Příprava lokality Nad Koupalištěm pro individuální bytovou výstavbu potrvá přibližně rok, takže první rodinné domy by zde mohly začít růst v roce 2014. Předpokládá se, že by v této nové části města mohlo vzniknout až patnáct parcel, což už ale upřesní právě zadávaná studie.

Pohled od jihu

více informací ZDE
Zdroj: Město Valašské Klobouky
Vložil: Pavlína Drbálková, 23.05.12 08:00
Návštěvnost: 5384 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.