Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Modulární zázemí pro Světový pohár v biatlonu
Modulární zázemí pro Světový pohár v biatlonu

V Novém Městě na Moravě se letos v lednu konal Světový pohár v biatlonu. Na tento jedinečný sportovní svátek museli organizátoři novoměstské lyžařské středisko dobře připravit a areál tak prošel velkými změnami. Jednou z nich bylo nové modulární zázemí pro sportovce od společnosti KOMA MODULAR, které doslova vyrostlo ze země během pouhých šesti týdnů.

Český výrobce obytných kontejnerů Koma Modular dokázal splnit vysoké nároky organizátorů a to především na kvalitu a rychlost. Za neuvěřitelně krátkou dobu se mu podařilo vyrobit a sestavit celé nové zázemí, sestávající ze dvou objektů. Obytné moduly jsou na sebe naskládány různými způsoby, čímž vzniká celkově zajímavé členění.

Dispozice
V přízemí je celkem 37 místností pro servis lyží jednotlivých závodních týmů. V patře pak najdeme místnosti pro klubové zázemí, tvořené jedním či dvěma spojenými moduly. Samozřejmě zde nechybí ani nezbytné hygienické zařízení a 4 společenské místnosti s kuchyňkou. Důležitým prvkem je propojovací schodiště. To je v každém z objektů řešeno jinak. Zatímco u užší budovy je schodiště klasické dvouramenné, u druhého pavilonu, jehož základna je tvořena dvěma řadami modulů, bylo možné osadit jednoramenné schodiště a vytvořit vstupy do objektu z obou stran.

Materiály
Důraz byl kladen na snadnou údržbu. Vnitřní stěny jsou obloženy laminovanou dřevotřískou. Kvůli protipožárním vlastnostem je sendvičová stěna doplněna pod laminem sádrokartonovými deskami nebo cementotřískovými deskami. V části hygienického zázemí byl použit keramický obklad a dlažba.

Obvodový plášť tvoří dřevěný obklad z borovicových desek, na které byl aplikován unikátní technologický proces Thermowood. Při něm dřevo prochází tepelnou úpravou a dojde k zatažení pórů. Takové dřevo pak již nepohlcuje vlhkost, čímž se výrazně zvýší jeho odolnost proti přírodním vlivům.

Aby byl objekt přijat veřejností a bezproblémově zapadl do místní krajiny, bylo nutno opatřit jej šikmými střechami. Ty jsou tedy vytvořeny sekundární konstrukcí, posazenou na nosné rámy kontejnerů a krytou trapézovým plechem.

Díky dřevěnému fasádnímu obkladu a sekundárním šikmým střechám nyní málokdo pozná, že se nejedná o klasickou dřevostavbu, a že se uvnitř skrývá mobilní prefabrikovaná konstrukce. Zároveň je ona mobilita další předností výrobků společnosti Koma Modular, neboť umožňuje v případě potřeby snadnou demontáž objektu. Ale i naopak - dostavování a rozšiřování již existujících objektů je rovněž výhodou tohoto modulárního stavebního systému. To bude jistě využito i v tomto případě, kdy se počítá ještě s další fází výstavby v příštím roce.

Závěr
Světový pohár dopadl z organizačního hlediska výborně. Byla to však teprve zatěžkávací zkouška. To hlavní na pořadatele teprve čeká. Příští rok bude Nové Město na Moravě hostit mistrovství světa v biatlonu. Do té doby bude ještě nutno dostavět tribuny a další budovy. Nechme se překvapit, zda se podaří celý areál sjednotit a vytvořit tak příjemné místo nejen po dobu konání závodů.
Zdroj: KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 28.03.12 06:00
Návštěvnost: 5998 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Duben 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.