Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Patrick Blanc: Vertikální zahrada, z přírody do města

Cyklus přednášek „Rozumět světu“
„Zamýšlet se nad životem ve městě: výzvy udržitelného urbanismu“

Úterý 5. října 2010 v 17h

Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1

V rámci 4. ročníku mezinárodního festivalu moderní a současné architektury ArchitectureWeek probíhajícího od 4. do 17. října 2010 přijede do Prahy Patrick Blanc představit svůj koncept vertikálních zahrad, jež přinášejí biodiverzitu na betonové městské stěny. Jedná se o novou techniku kultivace rostlin bez substrátu, kterou je díky nízké hmotnosti možné realizovat na stěně libovolné výšky, ve venkovních i vnitřních prostorech a při jakýchkoliv klimatických a světelných podmínkách.

Během své přednášky ve Francouzském institutu v Praze promluví Patrick Blanc o vědeckém přínosu, který jeho svislé zahrady nabízejí z pohledu trvale udržitelného rozvoje a životního prostředí, a způsoby jejich praktické realizace.
A jaké je jejich tajemství? Na nosnou zeď či stěnu je umístěna kovová konstrukce, jež slouží jako podklad pro 10mm silnou PVC plachtu, na níž jsou připevněny 2 vrstvy 3mm polyamidové zahradnické plstě. Tato plsť napodobuje mech, jenž roste na skalnatých stěnách a jenž slouží jako podpora kořínků mnoha druhů rostlin. Síť trubic přivádějících rostlinám výživu a minerální látky potřebné pro jejich růst je ovládána elektronicky. Polyamidová plsť je napuštěna tímto výživným roztokem, jenž se vlivem gravitace dostává až do spodní části konstrukce. Systém funguje jako uzavřený okruh: rostliny si vezmou výživu, kterou potřebují, a přebytečná vláha je zachycena vespodu konstrukce v odtokovém kanálu, odkud je uvedena znovu do oběhu.

Patrick Blanc je uznávaný botanik, výzkumný pracovník na CNRS (Národní ústředí pro vědecký výzkum) a specialista na rostliny tropických lesních podrostů. Jeho vertikální zahrady Patricka Blanca se dočkaly mnoha zdařilých realizací, např. v Musée du Quai Branly v Paříži, Trio Building v Sydney...za účasti renomovaných architektů jako Jean Nouvel či Edouard François.

Simultánní tlumočení – Volný vstup

Zdroj: Francouzský institut v Praze
Vložil: Tisková zpráva, 17.09.10 13:30
Návštěvnost: 8102 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.