Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Gerold Perler a Ruth Scheurer: Kongresové centrum Ferry Porsche

Přednáška německých architektů v rámci festivalu Architecture week Ostrava:

27. 4. v 18:00 | Antikvariát a klub Fiducia


Přednáška je rozdělena na dva bloky, v prvním představí architekti Kongresové centrum Ferry Porsche v Zell am See, které je v současné době zastoupeno na výstavě "Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa" v Kabinetu architektury ostravského Domu umění. V druhém bloku představí svou další tvorbu. Přednášku pořádá SPOK ve spoluráci s Fiducii, GVUO a finanční i organizační podporou Goethe-Institutu v Praze.  Přednáška s konsekutivním tlumočením, vstup zdarma.

"Akci pořádáme za vstřícného přístupu Goethe-Institutu v Praze, bez jejich finančního přispění a organizační pomoci si uskutečnění této přednášky v Ostravě nedokážu představit. Architektonické přednášky mají v Antikvariátu a klubu Fiducia svou mnohaletou tradici. Jsme rádi, že tuto tradici můžeme obohatit o přednášku architektonické dvojice Gerolda Perlera a Ruth Scheurer. Byl to právě tento klub, který pod dramaturgickým vedením Martina Strakoše s architektonickou tématikou v Ostravě začal."

"Gerold Perler a Ruth Scheurer jsou další významné osobnosti, které se snaží SPOK do Ostravy pozvat a představit zde jejich tvorbu a dílo, ale také těmto hostům ukázat Ostravu jako město, které na mapě Evropy nelze přehlédnout. Ostravu již na pozvání SPOK navštívil mj. Damjan Prelovšek (slovinský historik, světový specialista na dílo architekta J. Plečnika, fotograf), Ita Heinze-Greenberg (německá historička specializující se na dílo architekta E. Mendelsohna), Zygmunt Świechowsky (polský historik, znalec románské architektury, fotograf), Romana Schneider (německá historička, kurátorka výstavy Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa), Thomas Mayer (německý fotograf architektury) a další."
Jaroslav Němec, předseda občanského sdružení SPOK
Zdroj: Antikvariát a klub Fiducia
Vložil: Tisková zpráva, 27.04.10 07:55
Návštěvnost: 4815 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.