Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
„Matadoři / Matadorky“ - přednáškový cyklus Kruhu na jaro 2009

Nový projekt občanského sdružení Kruh, cyklus přednášek a diskusí nazvaný „Matadoři / Matadorky,“ by rád představil výrazné osobnosti starší generace architektů, jejichž práce, vznikající především v 60. až 80. letech, dnes upadají v zapomnění. Prezentace tvorby architektů narozených kolem roku 1930 by měla přinést nové poznatky o jejich tvorbě a osvětlit okolnosti vzniku jednotlivých projektů. Rádi bychom tímto projektem oživili příklady kvalitní architektury tehdejšího Československa.


čt 02.04. 2009 Ivo Klimeš (* 1932)
Ivo Klimeš, výrazný ostravský architekt, se ve své tvorbě věnoval především projektům divadel. Nejznámější je jeho realizace novostavby Městského divadla v Moste (1968) a rekonstrukce divadel v Ostravě - Divadlo Antonína Dvořáka (1967) a Divadlo Jiřího Myrona (1979). Při svých projektech spolupracoval nejčastěji s designérem Radimem Ulmanem, který kromě návrhů interiérů a zařízen Klimešových staveb realizoval také sedadla pro Stavovské divadlo v Praze.

čt 07.05. 2009 Viktor Rudiš (* 1927)
Brněnský architekt, absolvent Fakulty architektury na VUT v Brně. V šedesátých letech se Viktor Rudiš podílel spolu s Františkem Zounkem na projektu obytného souboru Lesná v Brně. Tato realizace je považována za jeden z nejkvalitnějších příkladů sídliště u nás. Architekt Rudiš spolu se Zounkem zde prokázali velké nasazení pro kvalitu jednotlivých obytných i veřejných staveb a cit pro urbanistické zasazení obrovského komplexu do krajiny. Viktor Rudiš se jako jeden z mála věnoval také experimentům bytové architektury. Na konci šedesátých let stál Viktor Rudiš u projektu Československého pavilonu EXPO v Ósace, který lze považovat po výtvarné i obsahové stránce za vyvrcholení výstavních úspěchů České republiky druhé poloviny 20. století.

místo konání: Experimentálním prostoru Roxy/NoD v 19 hod.
vstup volný

partneři: Ministerstvo kultury ČR, Experimentální prostor Roxy/NoD, Škola architektury AVU Praha
projekt podpořili: Konsepti, Metrostav a. s., Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., MDA Ostrava s.r.o., AV Media, Sipral
mediální partneři: Era 21, Radio 1, www.archiweb.cz, Kulturní týdeník A2
info: www.kruh.info, www.nod.roxy.cz
Zdroj: KRUH
Vložil: Tisková zpráva, 17.03.09 10:45
Návštěvnost: 6066 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.