Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Praze bude přednášet Stefan Behnisch
Tendence a nové koncepce v naší architektonické tvorbě
5. 11. 2008, 19:00 hodin
Betlémská kaple, Betlémské nám. 4, Praha 1

Stefan Behnisch (1957) je slavný syn slavného otce, architekta Günthera Behnische (1922), autora např. olympijského areálu v Mnichově (1968-72). Stefan Behnisch studoval kromě architektury také filozofii a ekonomii. V roce 1989 se osamostatnil a dodnes vede mezinárodní ateliér Behnisch Architekten.
Mezi jeho nedávné „zelené“ realizace patří Institut For Forestry and Nature Research (1998, Nizozemí), Muzeum fantasie (2001, Německo), Norddeutsche Landesbank am Friedrichswall (2002, Německo), Genzyme Center (2004, USA) nebo Oceaneum (2008, Německo).
Jeho stavby jsou vždy navrženy opravdu velkoryse a jsou velmi působivé, plné zajímavých detailů, nikoliv však v neprospěch celku. Stefan Behnisch se dlouhodobě věnuje propagaci navrhování staveb v souladu s udržitelným rozvojem a jeho tvorba dokazuje, že nejde o ústupky, ale o skvěle řešenou architekturu skýtající příjemné prostředí.
S. Behnisch je celosvětově uznávaným odborníkem na toto téma. Je rovněž členem prestižního Royal Institute of British Architects.

přednáška se pořádá ve spolupráci s Goethe Institutem

> www.behnisch.com


ZUMTOBEL GROUP AWARD
for Sustainability and Humanity in the Built Environment
30. 10. – 14. 12. 2008
ZUMTOBEL LIGHT CENTER PRAHA, Janovcova 2, Praha 7

Výstava je prezentací nejúspěšnějších projektů z prvního ročníku mezinárodní bienální ceny pro autory vůči přírodě ohleduplných realizací i projektů. Společnost Zumtobel ji pořádá ve spolupráci s K. Feireiss a H. J. Commerellem, řediteli berlínské galerie architektury Aedes.

Finančně dotované ocenění se udílí ve dvou kategoriích – „Built Environment“ se týká životního prostředí, kdy jsou vybírány zajímavé architektonické, inženýrské nebo urbanistické projekty odpovídajícím požadavkům trvale udržitelného modelu života. Druhá kategorie „Research and Initiative“ se vztahuje na oblast výzkumu a iniciativ, ať už jednotlivců, nezávislých skupin, nestátních organizací nebo univerzit.

Vítězi se stali v prvně zmiňované kategorii architekti studia MORPHOSIS z Kalifornie za Federal Building v San Franciscu a v druhé stuttgartský ateliér SCHLAICH BERGMANN SOLAR za projekt kilometr vysoké elektrárny do Austrálie využívající potenciál větru i slunce.

Na výstavě, kterou doprovází o další snímky rozšířený katalog, jsou kromě vítězů čtveřice nejlepších projektů z obou kategorií. Finalisty vybrala porota složená z odborníků, mezi nimiž byl také Enrique Norten, vedoucí studia TEN Arquitectos, jedna z největších osobností současné architektury současnosti Kazuyo Sejima, ředitel plánování a udržitelného rozvoje ve společnosti Arup Peter Head, profesor Bartlett School Colin Fournier nebo filozof Peter Sloterdijk. Porotě předsedal další z hostů doprovodného přednáškového cyklu, architekt Stefan Behnisch.

> www.zumtobel-group-award.com


> www.gjf.cz
> www.zelena-architektura.cz
Zdroj: Tisková zpráva Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil: Martin Rosa, 03.11.08 12:25
Návštěvnost: 4879 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.