Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kék v Kruhu
Současná maďarská architektura

po 26.5.08 20:00 h

vystoupí: sporaarchitects (Budapešť), KÉK - Centrum současné maďarské architektury (Budapešť)

místo konání: La Fabrika, Komunardů 30, Praha 7

KRUH a Čtyři dny si Vás dovolují pozvat na mimořádnou přednášku konanou v rámci projektu Four Cities in Motion. Během přednáškového večera se představí sdružení architektů Sporaarchitects a Centrum současné maďarské architektury Kék. Sporaarchitects představují sdružení architektů, designérů a stavitelů tvořících v oblastech architektury, urbanismu, výzkumu a vývoje a sami sebe označují jako „multidisciplinary office“. Za svou práci získali ocenění Nejlepší návrh roku 2005 a 2006 udělované maďarskými médii (Architectural Award of Hungarian Media – Best plan of the year 2005, 2006). V současné době se realizuje jejich návrh dvou stanic nové linky budapešťského metra. V centru Budapešti vzniká podle jejich návrhu multifunkční komplex pro bydlení, divadlo a tanec. V roce 2007 získali čestné uznání v soutěži na návrh nového sídla vlády. Prezentaci ateliéru Sporaarchitects doplní přednáška Centra současné maďarské architektury Kék. Zástupci centra přiblíží svoji činnost zaměřenou na pořádání přednášek, diskuzí, workshopů, výstav, vycházek a prezentací. Cílem projektů je upozorňovat na současné trendy maďarské architektury, definovat kulturní a sociální roli architektury v současném světě a vytvářet prostředí pro diskusi o architektuře mezi odbornou a laickou veřejností. V únoru tohoto roku se v Centru současné maďarské architektury Kék konala přednáška Kruhu a současných českých architektů.

vstupné 50,- Kč

podpořili: Visegrad Fund, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Maďarský kulturní institut v Praze, Škola architektury AVU Praha, Sipral, AV Media, Konsepti, MDA Praha s.r.o., MDA Ostrava s.r.o., Metrostav a.s.
mediální partneři: Era 21, Radio 1, www.archiweb.cz, kulturní týdeník A2
info: www.kruh.info, www.ctyridny.cz
Zdroj: KRUH
Vložil: Tisková zpráva, 06.05.08 21:45
Návštěvnost: 6628 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.