Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nová polská architektura

Polská architektura se nachází v přelomovém období. Poté, co se Polsko stalo členem Evropské unie, otevřelo brány zahraničním investorům a nastoupilo cestu výrazného hospodářského růstu, dostala i tamní architektura šanci důkladně se odrazit od socialistického dědictví a ukázat svou mladou a dravou tvář.
Aktuální polské dění představí architekti Andrzej Duda a Roman Rutkowski, kteří mají bohaté zkušenosti jak z praxe, tak z akademického prostředí. Jejich přednášky  a následná diskuse se uskuteční:

v Praze (středa 5. března v 17.00, Polský institut, Malé náměstí 1),
v Brně (čtvrtek 6. března ve 13.00, FA VUT, Poříčí 5) a
v Bratislavě (čtvrtek 6. března v 18.00, FA STU, Námestie Slobody 19).


Andrzej Duda (*1953) absolvoval doktorandské studium na Berlage Institute v Amsterdamu, v současnosti působí na Fakultě architektury Slezské polytechniky v Gliwicích a zároveň je společníkem architektonické kanceláře Inarko (www.inarko.pl). Jeho přednáška se bude věnovat vývoji polské architektury v oblasti Slezska po roce 1989 a paralelám s děním v České republice.

Roman Rutkowski
(*1972) přednáší na Fakultě architektury Vratislavské polytechniky a je zakladatelem architektonické skupiny ReWritable Research Team (www.rewritable.pl). Vedle toho je polským korespondentem řady zahraničních architektonických časopisů včetně magazínu A10 - New European Architecture. Ve své přednášce se bude zabývat nejaktuálnějším vývojem polské scény a novými tématy, která tento vývoj nastoluje.

Autor: Tisková zpráva, 23.02.08 00:10
Návštěvnost: 7326 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.