Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přednáška Kruhu - Luigi Snozzi

Poslední letošní přednáška Kruhu, která se konala 8. listopadu 2005 v Malé dvoraně Veletržního paláce, zároveň uzavřela cyklus věnovaný švýcarským architektům a jejich tvorbě. Na zakončení byla pozvána ticinská legenda - Luigi Snozzi, který hned na úvodu přednášky složil Praze poklonu. Mohlo by se zdát, že šlo o pouhou zdvořilost. Snozzi však chválou velmi šetří, o čemž nás v následujících devadesáti minutách přesvědčil. Kritiky ušetřil pouze dvě jména, a to brazilské architekty Paulo Mendes da Rocha a Oscar Niemeyer. Přestože má Snozzi ve svém portfoliu spousty moderních novostaveb i citlivých realizací zasazených do historického prostředí, českému publiku ukázal pět velmi odvážných (a proto také nikdy nerealizovaných) městotvorných projektů, jež spojovalo jedno heslo, které znělo Architektur ist "Leere" - es liegt an dir, sie zu definieren (Architektura je prázdno - je pouze na tobě, jak ho pojmout). Obdiv k politickým režimům Jižní Ameriky na závěru přednášky dal jasný důkaz toho, že tento 73-letý levicový utopista neztratil nic ze svého entuziasmu, když bojoval proti nesmyslným požadavkům a nařízením státních úřadů.
Snozziho přednášku, stejně jako všech zbývajících Švýcarů, si budete moct připomenout ve druhém sborníku Kruhu, jehož vydání je plánováno na přelom tohoto roku.
Pro ty, kteří to však nemohou vydržet, doporučuji navštívit média-archiv curyšské ETH, kde najdete velmi podobnou přednášku z října 2003.
Autor: Petr Šmídek, 21.11.05 10:00
Návštěvnost: 8146 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.