Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Rostislav Švácha: Architektura českých sídlišť

Antikvariát a klub Fiducia Vás zve na přednášku

Rostislav Švácha

Architektura českých sídlišť

13. 12. 2007 v 18 hodin

Profesor Rostislav Švácha je mezinárodně uznávaným historikem a teoretikem architektury. Loni se zasadil o zapsání obchodního domu Máj podle návrhu Miroslava Masáka, Johna Eislera a Martina Rajniše z ateliéru SIAL na seznam kulturních památek. Nedávno navrhl památkově chránit další pražský obchodní dům - Kotvu manželů Machoninových. Podle Šváchy "reprezentuje na vysoké úrovni českou architekturu první poloviny 70. let." Svůj zájem však neomezuje pouze na několik výrazných solitérů. Tématem architektury sídlišť nejen v 70. letech se zabývá dlouhodobě. Autoři výstavy Husákovo 3+1 o bydlení v době normalizace jej oslovili, aby přednesl svůj pohled na sídliště a jejich vývoj. Na základě podrobného poznání dobové stavební produkce ukazuje negativa i pozitiva sídlištní výstavby, bez jejichž znalosti není myslitelný kvalitativní posun ve vývoji mnoha našich měst a vesnic.

Rostislav Švácha se narodil 16. ledna 1952 v Praze. Roku 1976 ukončil studia na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 1977 až 1984 působil jako redaktor v nakladatelství Odeon. Roku 1985 se stal vědeckým pracovníkem Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, kde je zaměstnán i v současnosti. Dále působí jako pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze a Univerzitě Palackého v Olomouci. Mimo jiné je autorem knih Od moderny k funkcionalismu, Le Corbusier, Karel Teige, Lomené, hranaté a obloukové tvary, Česká architektura a její přísnost. Padesát staveb 1989-2004.

Vstup zdarma.


FIDUCIA
MLÝNSKÁ 2, OSTRAVA 1, TEL.: 596 117 312, OTEVŘENO: PO - PÁ 10.00 - 18.00 HOD.
Zdroj: FIDUCIA
Vložil: Tisková zpráva, 11.12.07 00:55
Návštěvnost: 10893 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.