Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do Prahy přijedou přednášet zahraniční architekti

Praha - Studenti i zájemci o architekturu si budou moci na podzim poslechnout přednášky zahraničních architektů. Do Prahy je pozvali organizátoři projektu Digitální architekt, který zahrnuje přednášky a workshop. Vyvrcholením celé série by měla být návštěva amerického architekta Franka Barkowa. ČTK to řekl jeden z pořadatelů Petr Vaněk.
    "Zveme zahraniční pedagogy, hosty, architekty, kteří přednáší o tom, co oni dělají ve svých vědeckých záměrech, na zahraničních fakultách," uvedl Vaněk. Letos přijedou osobnosti světové architektury čtvrtým rokem. V každém semestru se koná pět přednášek. Jejich tématem jsou mimo jiné tvary, které nelze vyjádřit pravoúhlou geometrií a které nejsou vymezeny přesnými hranicemi. "Každý z tvůrců, který se tímto směrem vydal, si našel svou cestu, jak digitální architekturu uchopit," řekl Vaněk.
    Při přípravě projektu se poslední semestry stalo tradicí, že jedna přednáška je hlavní a koná se na rozdíl od ostatních mimo budovu Fakultu architektury ČVUT. Letos tak bude přednášet 8. listopadu Frank Barkow v Ekotechnickém muzeu v Praze Bubenči.
    Barkow pochází z USA, ale působí v Německu. Spolupracuje s Regine Leibingerem a světu o sobě dali vědět výrazným úspěchem na bienále v Miami v roce 2005. Současná tvorba atelieru Barkow-Leibinger ukazuje, jak lze obohatit tradiční modernistickou architekturu střední Evropy o nový, digitální rozměr.
    Dalším hostem je například průkopník digitální architektury Marcos Novak, který působí v Americe. Projekt startuje 16. října.
    "V architektuře a s nim souvisejícím stavebnictvím se digitální technologie prosazuji velmi pomalu, ale první úspěšné pokusy tu jsou," uvedl Vaněk. Digitální architekt podle něj není architekt, který rýsuje na počítači, ale který dokáže využít digitální technologie tak, že přijde s novým nápadem, jak dům navrhovat a poté i realizovat. "Práce digitálního architekta balancuje na hranici mezi experimentem a vědeckým výzkumem," dodal Vaněk.
    Loni posluchače nejvíce zaujala přednáška Mexičana a bývalého bubeníka Michela Rojkinda. Do Veletržního paláce před rokem dorazilo zhruba pět stovek lidí. Program i další informace o projektu mohou lidé nalézt na stránkách www.digiarch.cz. Nabízejí také informace z oblasti digitální technologie, které se postupně uplatňují v praxi.
Zdroj: Tereza Měrtlová
Vložil: ČTK, 01.10.07 00:15
Návštěvnost: 5124 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.