Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Udržitelná výstavba budov – kurzy pro celoživotní vzdělávání

Týdenní kurzy určené zejména architektům, projektantům a realizátorům staveb, kteří by si rádi osvojili výpočtové postupy nezbytné pro návrh nízkoenergetických a pasivních domů, seznámili se s vhodným softwarem nebo se dozvěděli více o hodnocení vlivu budov na životní prostředí v širších souvislostech. Termín konání kurzů je 5. – 9. 11. 2007. Více informací naleznete na www.substance.cz/kurzy.


Projekt "Udržitelná výstavba budov - kurzy pro celoživotní vzdělávání" je zaměřen na teoretickou i praktickou výuku základů udržitelné výstavby budov. Řešitelem projektu je Fakulta stavební ČVUT v Praze, odbornými garanty jsou prof. Ing. Petr Hájek, CSc., prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., prof. Ing. Karel Kabele, CSc.,

Kurzy jsou určeny široké odborné veřejnosti, především architektům, stavebním inženýrům – projektantům, specialistům v oblasti tepelné techniky, osvětlení, vytápění, apod. a zástupcům poradenských organizací a konzultačních firem. Absolventi kurzů získají zejména:
  • základní teoretické znalosti z oboru udržitelné výstavby
  • přehled o způsobech hodnocení energetické náročnosti a vlivu budov na životní prostředí
  • praktické zkušenosti s řešením vybraných projekčních problémů souvisejících s minimalizací energetické náročnosti a zátěže životního prostředí způsobeného výstavbou a provozem budov
  • možnost vyzkoušet si moderní pomůcky pro návrh a optimalizaci budov s ohledem na minimalizaci zátěže životního prostředí
V rámci projektu budou probíhat tyto dva kurzy:
  • kurz 1 - navrhování a hodnocení energeticky úsporných budov
  • kurz 2 - navrhování a hodnocení budov v širších souvislostech
Délka trvání jednoho kurzu je pět pracovních dnů. Kurzy se budou konat v prostorách Fakulty stavební ČVUT v Praze. Oba kurzy se v průběhu let 2006 a 2007 několikrát opakují. Termíny konání jednotlivých kurzů, přihlašovací formulář, a další informace naleznete na webových stránkách projektu (nejbližší termín: 5. – 9.11. 2007, platí pro oba kurzy). Na těchto webových stránkách bude později zprovozněna i on-line verze obou kurzů.

Účast na kurzech je v letech 2006 a 2007 bezplatná. Projekt je podpořen Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. města Prahy. Účastnické poplatky budou plně hrazeny z těchto zdrojů.
Zdroj: Ing. Jan Mukařovský, ČVUT
Vložil: Tisková zpráva, 25.09.07 16:00
Návštěvnost: 6332 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.