Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh jaro 2013: Christian Devillers - Udržitelné město

Kruh a Francouzský institut v Praze Vás zvou na cyklus přednášek „Metamorfózy měst“

po 13/05/13, 19:30

Christian Devillers,

Udržitelné město, urbanistická revoluce 21. století

Christian Devillers představí během své přednášky v Praze projekty svého atelieru Devillers et Associés, které se zabývají různými tématy trvale udržitelného rozvoje měst. Udržitelný rozvoj, jenž byl po určitou dobu vnímán pouze v souvislosti s malými soběstačnými soubory, vztahuje Devillers k celému městu a území. Potřeba udržitelného rozvoje podle něj vyžaduje transformaci urbanistických přístupů, postupů a samotných městských plánů.
Na přednášku bude navazovat moderovaná diskuse na téma udržitelnosti měst a obcí s architektem a předním odborníkem na územní plánování hl.m. Prahy Pavlem Hniličkou, místostarostou městské části Praha 3 s kompetencí pro územní rozvoj, dopravu a životní prostředí Ondřejem Rutem a jedním z hlavních představitelů iniciativy Auto*Mat Vítem Masare. Debatu moderuje architekt Filip Tittl.

Christian Devillers
(*1946) je architekt působící v Paříži. Přes třicet let se zabývá převážně urbanistickými projekty a veřejným prostorem. Vedle navrhování se též věnuje publikační činnosti a vyučoval na školách architektury v Nancy, Paříži, Ženevě, Barceloně. V roce 1998 získal cenu Grand Prix National de l’Urbanisme.

Přednáškový cyklus Metamorfózy měst představí české veřejnosti současnou francouzskou architekturu a její tvůrce.  Šest přednáškových a diskuzních večerů probíhá od března do prosince 2013. Tématem celého cyklu je město a jeho proměny. Jednotlivé večery se budou zabývat otázkami udržitelného rozvoje města, problémy dnešní rozvolňující se zástavby a potřebě znovu definováním jeho hranic.

Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1
zdarma
přednáška bude ve francouzštině a bude tlumočena do češtiny
Pavel Hnilička (*1975) studoval Fakultu architektury ČVUT v Praze v letech 1993–2000 u prof. Ladislava Lábuse a prof. Aleny Šrámkové. V roce 2002–2003 absolvoval postgraduální studium na ETH Zürich u prof. Dietmara Eberleho. Pracoval v ateliéru 4DS v letech 1998–1999 a v atelieru prof. Pavla Zvěřiny v letech 1999–2002. Od roku 2003 vede vlastní ateliér Pavel Hnilička Architekti. V letech 2006–2009 spolupracoval s Ondřejem Císlerem. Od roku 2003 spolupracuje s ateliérem Baumschlager Eberle na projektech v Praze. Zabývá se návrhy a realizací staveb a v posledních letech se intenzivně věnuje urbanismu a zpracovává regulační a územní plány měst a obcí. Je autorem knihy „Sídelní kaše – Otázky k suburbánní výstavbě rodinných domů“ (1. vydání 2005, 2. vydání 2012). V letech 2007–2010 vyučoval na FA ČVUT na ústavu urbanismu. Od roku 2012 pracuje pro Útvar rozvoje hl. m. Prahy jako vedoucí pracoviště pro územní a stavební standardy na novele obecně technických požadavků na výstavbu.

Vít Masare (*1987)
 od roku 2010 jeden z hlavních představitelů iniciativy Auto*Mat, jejímž cílem je zlepšovat prostředí pro kvalitní život ve městě. Odbornou  prací, zapojováním veřejnosti, osvětou a lobbingem Auto*Mat prosazuje principy udržitelnosti, participace a inkluze v rámci dopravní, rozvojové a kulturní politiky Prahy. Vít Masare je členem Pražského urbanistického kroužku či řídícího výboru Metropolitní ozvučné desky. Aktuálně se zabývá mj. Smetanovým nábřežím a magistrálou.

Ondřej Rut
(*1981) je místostarosta městské části Praha 3 s kompetencí pro územní rozvoj, dopravu a životní prostředí. Je členem Strany zelených. Vystudoval obor sociální a kulturní ekologie na Karlově univerzitě,  šest let se věnuje komunální politice, zejména v oblasti limitů a možností udržitelného rozvoje města. Před působením na žižkovské radnici se věnoval práci pro ekologické neziskové organizace a projektovému řízení.  organizátoři: Kruh, Francouzský institut v Praze,
partneři: Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha,
projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury,
mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb

Občanské sdružení Kruh
pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury.
Zdroj: Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 13.05.13 13:55
Návštěvnost: 2895 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.