Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
aArchitektura uvádí: Svatopluk Sládeček – Nevyžádané dopisy
čtvrtek 8.11.2012 od 19.h. v klubu Blok 12
Svatopluk Sládeček a jeho brněnské studio New Work patří již řadu let k výrazným ateliérům působícím na české architektonické scéně.  Mimo jiné je Svatopluk Sládeček editorem prestižní Ročenky české architektury "Česká architektura 2007-2008", laureátem cen Grand Prix české architektury, držitelem ceny Archiwebu 2004 a řady dalších ocenění. V roce 2004 se práce ateliéru prezentovala výstavou Figurkativní architektura pro začátečníky, kterou uvedla Krajská galerie ve Zlíně.

Ve Zlíně není třeba práci Svatopluka Sládečka příliš představovat, denně se obyvatelé města pohybují kolem realizací ateliéru New Work, obchodního centra Zlaté Jablko nebo domu Robot na Náměstí míru. Známé jsou jeho realizace rodinných domů, Pulec, Sysel, Pejsek a mnoha dalších, které jsou z venku formálně netypické, ale jejich tvar popisuje práci s vnitřním prostorem stavby, zdůrazňuje napětí vyvolané prostorovou kompozicí uvnitř budovy. Primárně nejde o stěny, materiály a barvy jako takové, důležitý je objemový zážitek a měřítko.  Další rovinou, která je pro práci ateliéru New Work typická je spolupráce s výtvarnými umělci, s Radimem Hanke, Mariem Kotrbou a řadou dalších. Počinem, který přímo nesouvisí se stavěním je návrh a realizace divadelní scény hry Korespondence V+W , pro divadlo Reduta v režii Jana Mikuláška.

Autorská přednáška Svatopluka Sládečka "Nevyžádané dopisy" se uskuteční v klubu Blok 12, ve čtvrtek 8.11.2012 od 19.h.

Zdroj: aArchitektura o.s.
Vložil: Tisková zpráva, 05.11.12 19:45
Návštěvnost: 3866 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.