Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
aArchitektura uvádí: A1Architects

A1Architects patří v mladé generaci architektů k tomu nejlepšímu, co dnes česká scéna nabízí. V letošním Grand Prix Obce Architektů získali prestižní ocenění za "Černý čajový domek" a o dva roky dříve národní cenu Grand Prix za interiér prostoru “66 gallery”. S motem “za nemocnice vstřícnější” se už třetím rokem věnují neziskové organizaci Design Help, kde společně s designéry vytvářejí šperky a jiné produkty z nepotřebného nemocničního materiálu, které prodávají a z výtěžku se snaží renovovat neuspokojivé prostory nemocnic. I z této činnosti si odnesli v loňském roku Cenu šéfredaktorů Designbloku za mimořádný počin mimo kategorie.

Počátky jejich spolupráce sahají do roku 2005, kdy se na Vysoké škole uměleckoprůmyslové se v Praze začíná formovat studio a kreativní dílna A1Architects, kterou dnes tvoří Lenka Křemenová a David Maštálka, spolužáci z ateliéru architektury s označením A1. O rok později se ke skupině architektů přidává i grafická designerka Marta Maštálková. K původním členům patřil i další spolužák a architekt Jakub Filip Novák, se kterým pořádali tématické přednášky ve sdružení “Versus architects”. Právě sem si zvali nejen architekty, ale i osobnosti z různých odvětví, jež má k architektuře blízko. Mezioborovost, hledání témat a vytváření si vlastních odpovědí např. formou výstav se pro A1 stalo typickým.

Zlomovým bodem pro směřování ateliéru byla dvouměsíční cesta po Japonsku Lenky a Davida. Právě ta určila nejen téma Davidovi diplomové práce – “Čajového domku v zahradě”, ale i prohloubila přemýšlení o velikosti prostoru pro život člověka a práce s měřítkem. Výsledkem byla výstava " Malý dům" v galerii VŠUP, letos opakovaná i v Domě umění v Českých Budějovicích. O výstavě říkají: "Rozhodli jsme se prozkoumat téma neomezeného bydlení v omezeném prostoru. Hlavním motorem celé práce je touha nalézt a navrhnout dům, který, ač podle konvenčních měřítek malý, skrývá v sobě specifickou formu velikosti. Velikost není osud, velikost je volba."

Japonská zkušenost se nepřímo promítá do většiny projektů které A1 dělají. Spolupracují s volnými umělci a vyhledávají mezioborové spolupráce, díky tomu jsou jiní a originální.

čtvrtek 7. 6. 2012, 19:00 h
v prostoru BLOK 12 | www.blok12.cz
na adrese J. A. Bati, Zlín 760 01
vstupné: 50,- Kč, studenti 30,- Kč

Zdroj: aArchitektura
Vložil: Tisková zpráva, 04.06.12 08:10
Návštěvnost: 5556 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.