Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Filmové večery s architekturou V.
přehlídka filmů o architektuře, kinosál Břetislava Bakaly v Brně, pátek 9. prosince 2011
Občanské sdružení CENTRUM ARCHITEKTURY, ve spolupráci s Turistickým informačním centrem města Brna, pořádá pro všechny příznivce filmu a architektury v  pátek 9. prosince 2011 v kinosále Břetislava Bakaly v Brně, již pátý ročník přehlídky filmů o architektuře. V české premiéře budou uvedeny tři americké snímky: film David Chipperfield režiséra Michaela Blackwooda, dále dokument o možnostech a přednostech tradiční hliněné architektury a jejím uplatnění v současnosti První země: Nekompromisní ekologická architektura a portrét špičkového holandského architekta Rem Koolhaas: A kind of architect.

FILMOVÉ VEČERY S ARCHITEKTUROU V.

18:00
David Chipperfield
(USA, 2011, režie Michael Blackwood, 59 min)   
Dokument představuje britského architekta, nositele Řádu britského imperia, člena RIBA a Královské akademie,  Sira Davida Alana Chipperfielda. Jeden z nejvýznamnějších současných světových architektů se narodil v Londýně v roce 1953, v současné době má kanceláře v Londýně, Berlíně, Miláně a zastoupení také v Šanghaji. Film zachycuje architekta nad kresbami, skicami, pracovními modely retrospektivní výstavy 25-leté existence kanceláře David Chipperfield Architects "Form Matters", která se uskutečnila v roce 2010 v italském městě Pisa.
      
19:15
First Earth: Uncompromising Ecological Architecture
První země: Nekompromisní ekologická architektura

(USA, 2009, režie David Sheen, 90 min)           
Strhující a evokující dokument o alternativním způsobu stavění. Film není návodem, spíše odpovědí na otázku, proč, v současné době urbánní rozpínavosti, by mohlo mít smysl stavět hliněné domy. "First Earth" obhajuje oprávněnost, patřičnost stavění domů z hlíny v  kontextu jakýchkoliv kulturních a společensko-ekonomických prostředí - od arabské pouště po americké městské džungle.
   
21:00
Rem Koolhaas: A Kind Of Architect
(USA, 2008, režie Markus Heidingsfelder, Arthouse Films 97 min)
Vizuálně invenční a provokující portrét architekta, o kterém sám Rem Koolhaas prohlásil: " je to jediný film o mně, který mám rád".

Málokterý architekt způsobil tolik senzace mimo architektskou "komunitu". Jeho nizozemské velvyslanectví v Berlíně, koncertní síň Casa da Musica v Portu či Guggenheimovo muzeum v Las Vegas jsou fungujícímí příklady vizionářských teorií tohoto holandského architekta. 
Jeho tvorba přesahuje architekturu, Koolhaas je známý také jako spisovatel, filmař a společenský komentátor. Snímek je poutavým portrétem vizionáře, který nás svými idejemi chytí za srdce, ukazuje široký tvůrčí záběr architekta a jeho schopnost komunikovat prostřednictvím různých médií.
Formou rozhovorů s jinými architekty a přáteli Rema Koolhaase film skládá poutavý pohled na architekta v tvůrčím procesu a formuluje jeho význam a přínos v oboru - Koolhaas na základě svých teorií vytvořil dílo, které architekturu posunulo do nové úrovně.
Zdroj: Občanské sdružení CENTRUM ARCHITEKTURY
Vložil: Tisková zpráva, 16.11.11 02:00
Návštěvnost: 4379 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.