Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava TERMÍN DNES! / DEADLINE TODAY!
99+ PŘÍBĚHŮ ARCHITEKTONICKÝCH SOUTĚŽÍ
Galerie architektury Brno, 12. března - 23. dubna 2010
Vernisáž 11. března 2010 v 19 hodin

Výstava, připravená rakouským sdružením - platformou pro architekturu wonderland, se snaží popsat a zachytit smysl, účel a funkci architektonických soutěží v architektonické praxi v Evropě. Organizátoři výstavy oslovili evropské architektonické kanceláře ve 25 zemích a získali 116 příběhů o průběhu soutěží, ze kterých vzešly projekty, představené na výstavě. Nejvyšší zastoupení ve výstavě mají architekti z Rakouska, Německa, Švýcarska, Portugalska a Španělska. Českou architektonickou scénu zastupují sdružení Skupina a architekt Jan Magasanik.

Výstava na desítkách projektů zkoumá a snaží se zhodnotit, jakou roli hrají architektonické soutěže v současné evropské kultuře, jak ovlivňují práci a myšlení architektů, jaký dopad mají na inovativnost a komplexnost vítězných návrhů. Soutěž může být šancí na úspěšný start kariéry i cenný zdroj profesionálních zkušeností, ale může být i absolutním propadákem.

Účast v soutěžích představuje zkoušku vlastních schopností tvůrce bez ohledu na předem dané podmínky, osobní kontakty, národnost, velikost kanceláře a pohlaví. Možnost experimentování a vývoje osobní vize je mnohem přímější než v obvyklém vztahu architekta a klienta. Vyhrát soutěž znamená mnohem víc než jen získat zakázku. Může to znamenat možnost okamžitého vzestupu, změnu měřítka dosavadních projektů, vstup do mezinárodního kontextu, specializaci. A významnou roli hraje také publicita, ocenění v rámci profese i mimo ni, uznání kolegů i široké veřejnosti. Na druhé straně soutěžení představuje významnou investici času, energie a peněz, a to s nejistým výsledkem. Stojí ocenění za toto úsilí?
Zdroj: Galerie architektury Brno
Vložil: Tisková zpráva, 10.02.10 00:20
Návštěvnost: 4992 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.