Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Dvojitý zásah Ester Havlové

V HLAVNÍ ROLI  ESTER HAVLOVÁ
Multifunkční prostor Futurista Universum na Betlémském náměstí uvádí výstavu Fragmenty, která je výběrem z fotografií architektury veřejného prostoru Ester Havlové. I přes to, že se jedná o extrémně sofistikovaný výběr z autorčiny dosavadní tvorby nepůsobí v instalaci chladně. Snad právě proto, že jsou zde výstavní a prezentační projekty propojeny s obchodem s českým designem a literaturou o architektuře. Kromě výstavy, na níž je vstup zdarma, je možno koupit exkluzivní publikaci Fragmenty, za kterou je Ester Havlová, stejně jako za výstavu nominována na fotografa roku v Czech Grand Design 2009.
Výstava fragmenty dokazuje, že Futurista Universum stále udržuje laťku hodně vysoko, neboť po zahajovací výstavě fotografií Filipa Šlapala Archscapes i po výstavě Jiřího Jiroutka Fenomén Ještěd se opět jedná o výjimečnou událost.

A B C:  VŠECHNY CESTY VEDOU DO METRA
Druhou událostí začátku roku 2010, která byla prezentována na vernisáži Ester Havlové je fotografická mapa pražského metra. Koncept mapy vychází z již dříve realizovaných map (Pražský kubismus, Pražské art deco a Pražská secese), které se staly velice úspěšným produktem. Mapa, pro níž  Ester Havlová exkluzivně nafotila, a vskutku "znovu objevila", design a archtekturu stanic, i zajímavostí v jeho okolí, je vybavena barevnou brožurou. Jedná se o drobný,  velice "nadupaný" materiál, který obohatila odborným, ale přesto půvabným textem Radomíra Sedláková. O funkční a čistou grafigu česko-anglické mutace se postaralo grafické studio Carton Clan. Futurista Universum vydal k vernisáži také pohlednice s fotografiemi Ester Havlové, stejně jako u výstav předešlých autorů.
Zdroj: František Staněk
Vložil: Tisková zpráva, 03.02.10 19:30
Návštěvnost: 6096 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.