Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Výstava architektonického studia Projektil v GJF

19/12/08 – 01/02/09

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
BETLÉMSKÉ NÁM. 5A, PRAHA 1
www.gjf.cz

ÚT–NE  10–18 HOD.,  ZAVŘENO 24/12, 29/12, 31/12, 01/01

PROJEKTIL 

V posledních letech se Projektil zapsal do povědomí jako ateliér, který nedlouho po sobě vyhrál soutěž na dvě knihovny a za středisko ekologické výchovy Sluňákov získal Grand Prix Architektů za rok 2007. Stavba Národní technické knihovny v Praze v bezprostřední blízkosti fakulty architektury spěje do finále, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové byla otevřena tento podzim.

V české kotlině působí velice málo architektonických studií, jejichž tvorba se může směle řadit k současné kvalitní a zajímavé evropské architektuře, a která se věnuje i propojení a začlenění architektury do společenských struktur. Tato svěžest, či lépe fresh styl, Projektilu bourá české představy o přísné architektuře.

Velmi důležitou součástí kreativní práce architektů tohoto studia je jejich spolupráce s předními českými designéry, grafiky, výtvarníky i teoretiky současného umění. Díky této otevřenosti se Projektil podílel na rekonstrukci dvou významných uměleckých prostor - galerií v centru metropole prezentujících současné umění - Galerii Václava Špály a TranzitDisplay.

Výstava Projektilu nebude suchou přehlídkou plánů a modelů, ale navozením atmosféry radosti z práce a odpočinku. Na výstavě  se spolupodílí grafické studio Petra Babáka Laboratoř (je rovněž autorem grafického designu připravovaného katalogu), designérské studio Hippos (spoluautoři interiéru NTK) a umělecké uskupení Produkce Aktivit Současnosti (PAS), kteří s Projektilem spolupracují na výběru a instalaci výtvarných děl v NTK.
Zdroj: Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil: Tisková zpráva, 12.12.08 13:20
Návštěvnost: 7301 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.