Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Salon dřevostaveb 2008 v Ostravě

Salon dřevostaveb 2008, třetí ročník největší české přehlídky architektury dřevostaveb a staveb s použitím dřeva, se ve druhé polovině dubna představí v Centru nové architektury v Ostravě.

Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídkou architektonicky zajímavých dřevostaveb realizovaných za uplynulý rok v České republice. Svým pojetím překračuje rámec tradiční výstavy a přináší jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího z české architektury dřevostaveb. Snaží se být otevřenou atraktivní prezentací moderní architektury, která návštěvníkům zajímavou formou představuje toto dynamicky se rozvíjející odvětví architektury a stavitelství. Salon dřevostaveb se uskuteční ve dnech od 24. 4. - 15. 6. 2008 v Centru nové architektury v Ostravě.
Akce je určena nejen zájemcům zrad široké veřejnosti, kteří zde mají možnost udělat si přehled o architektuře dřevostaveb, ale nabízí rovněž rozšíření obzorů a snad i inspiraci pro odborníky z oboru. A co konkrétně tedy Salon dřevostaveb 2008 nabídne? Celkem se letos podařilo shromáždit 24 kvalitních dřevostaveb z celé České republiky. Většinu z představených realizací tvoří rodinné domy, v přehlídce však nechybí ani další stavební druhy. Zájemci se tak budou moci blíže seznámit například s novou budovou České poštovny na Sněžce od architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Z dalších zúčastněných architektů jmenujme Markétu Cajthamlovou, Štěpána Valoucha s Jiřím Opočenským, Vladimíra Baldu, Ludvíka Křenka nebo studia Olgoj Chorchoj, Archteam a Prodesi|Domesi.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna od 18 hodin. Zahájení výstavy uvedou Ing. arch. Pavel Horák, ředitel Salonu a Ing. arch. Radim Václavík, předseda CNA.
Na výstavě budou k zakoupení i tématicky zaměřené publikace, a to včetně Ročenky dřevostaveb, která výstavu rekapituluje a je tak uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v loňském roce v České republice.
Dřevostavby si v současné době získávají stále větší oblibu díky svým specifickým vlastnostem, které z nich činí zajímavou alternativu zděným budovám. Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména výborné tepelně izolační vlastnosti, vysoká rychlost výstavby a šetrnost k životnímu prostředí. Bezkonkurenční postavení mají dřevostavby mezi nízkoenergetickými a pasivními domy.
Zdroj: Centrum nové architektury
Vložil: Tisková zpráva, 24.04.08 09:35
Návštěvnost: 7259 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.