Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava Kazunari Sakamoto
Domy - poezie každodennosti
Galerie kritiků, Velvyslanectví Japonska v ČR, The Kazunari Sakamoto Architectural Laboratory of the Tokyo Institute of Technology, Deutscher Werkbund Bayern e.V. a The Japan Foundation přinášejí výstavu:

KAZUNARI SAKAMOTO:
DOMY - POEZIE KAŽDODENNOSTI

Výstava 21.11.2005 - 18.12.2005
Úterý - neděle, 11-18 h
Zahájení výstavy 21.11.2005 v 18 h

Přednáška arch. Sakamota 21.11.2005 v 16.30 h

Přednáška na FA VUT Brno 18.11.2005 v 11h

Kazunari Sakamoto
(1943) je jedním z nejvýznamnějších japonských architektů zabývajících se obytnými stavbami. Výstava v Galerii kritiků poprvé představuje jeho dílo v Praze. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Deutscher Werkbund Bayern e.V. a The Japan Foundation. Výstava zahrnuje 18 modelů obytných domů, 20 velkoformátových fotografií, plánovou dokumentaci a projekci.
Držitel ocenění “Togo Murano Award” a “The Architectural Institute of Japan Award”, a následovník architekta Kazua Šinohary na Tokijském technologickém institutu, se zabývá již 35 let “obyčejností”. Objevování krásy v každodennosti je ústředním tématem buddhistické estetiky, která dochází v Japonsku tak výrazného uplatnění.
Domy architekta Sakamota jsou materializací “toho opomíjeného nezávislého světa v hloubce všednosti”. Tyto mnohovrstevnaté stavby neodkazují, na rozdíl od dokonale hladkých betonových povrchu Tadaa Anda, ke klasickým estetickým konceptům. Tyto budovy jsou pragmatické avšak současne detailně promyšlené. Zdánlivě banální, syrové nebo nedokonalé, odpovídají pouze na své bezprostřední okolí. Pokládají základní otázku po našem individuálním a sociálním standardu. V udivující jednotě architekt Sakamoto dosahuje prostorové otevřenosti, která jde mnohem dále za transparentnost: Množství možností a perspektiv nabízejících se uvnitř jeho staveb formuje smysl pro teprve přicházející.
Jako učitel má Kazunari Sakamoto určující vliv na nejmladší generaci architektů v Tokiu. Jeho tvorba je navíc již dlouho spojena s aplikací a diskusí filozofických tezí o architektuře japonského filozofa Kodži Takiho.
Kazunari Sakamoto osobně uvede přednáškou svou pražskou výstavu dne 21.11. v 16:30 hodin. Výstava bude za účasti architekta zahájena v 18:00.
Přednáška na FA VUT v Brně se bude konat již 18.11. 2005 v 11:00 hodin!
U příležitosti zahájení výstavy v Moderní pinakotéce v Mnichově (2004-2005) byl vydán katalog v nemčině a angličtině. Více informací naleznete též v aktuálním vydání architektonického časopisu Era 21 (č. 05/2005).
Autor: Petr Šmídek, 12.11.05 16:25
Návštěvnost: 7893 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.